3 kolejka Retro Ligi – NIEDZIELNE WYNIKI

Nie można zacząć dzisiejszej relacji inaczej niż od Mistrza Polski drużyny Lechja Lwów Dzierżoniów. Spotkanie dżentelmenów reprezentujących drużynę gospodarzy i gości rozpoczęło się od zapoznania zawodników Hakoach z historią Dzierżoniowa. Wraz z przewodnikiem goście zwiedzić mogli cmentarz żydowski oraz synagogę w Dzierżoniowie. Temu służyć powinny nasze spotkania w Retro Lidze. Istnieje potrzeba aby dbać o pamięć historii regionów, z którymi drużyny są związane. Budowanie porozumienia, dbanie o historię i rywalizacja sportowa to wartości, które reprezentuje Retro Liga.

Zawodnicy Hakoach Będzin pragną podziękować za tak cenne przyjęcie.

Pomimo krótkiej historii rozegranych zawodów pomiędzy gospodarzami a drużyną reprezentującą Żydowskie Towarzystwo Gimnastyczno Sportowe Hakoach Będzin – musimy przyznać, że cechą charakterystyczną tych spotkań jest zawsze twarda rywalizacja na wysokim poziomie. Zawodnicy obu drużyn i tym razem nie odpuszczali żadnej piłki, grali ambitnie i widowiskowo. Po ciężkim boju drużyna gości musiała zejść z boiska pokonana. Dwukrotny Mistrz Polski wygrał z Hakoach Będzin 2:1.

W spotkaniu rozegranym przez WKS Śmigły Wilno a Czarni Lwów padł wysoki wynik bramkowy. W rozegranych dotychczas spotkaniach padło mnóstwo pięknych goli, jednak wynik z Warszawy zaskoczył. Dżentelmeni w czarnych barwach pokonali drużynę gospodarzy czternaście do dwóch. Po ciężkim boju, w którym zawodnicy obu drużyn zostawili na boisku wiele kropel potu z boiska zwycięzcy schodzili goście. WKS Śmigły Wilno podobnie jak Hakoach Będzin musi poczekać na swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo do następnej kolejki, w której na boisku w Będzinie staną naprzeciw siebie.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy podziwiali zmagania ligi niezwykłych dżentelmenów w 3 kolejce Retro Ligi.