8. Kolejka – Beczka Prochu

Przed nami ósma kolejka zmagań ligowych podczas której wkraczamy w decydującą fazę zmagań dżentelmenów na zielonej murawie! Będzie to istna beczka prochu, który wynaleziono w Chinach w IX wieku (przyp. redakcja). Wynalazku prawdopodobnie dokonali przypadkowo alchemicy taoistyczni poszukujący eliksiru nieśmiertelności. Pierwsze zapiski na temat prochu wyglądają na ostrzeżenia w tekstach alchemicznych, aby nie mieszać składników prochu razem bo może to doprowadzić do eksplozji. Redakcja zapewnia, że na boiskach z pewnością wybuchnie – radość, emocje, brawa oraz pamięć i tożsamość historii sportu i regionu!  Taka będzie ósma kolejka ligowych zmagań dżentelmenów występujących na boiskach retro ligi!

W kalendarzowym ujęciu należy zaznaczyć, że pozostały zawodnikom dwie kolejki ligowe do rozegrania.  Kilka drużyn ma szanse na pierwszą  pozycję w tabeli. Każdy może poprawić jeszcze swój dorobek punktowy.

Jak zakończy się dzisiejsze spotkanie otwierające zmagania ósmej kolejki przekonamy się niebawem. Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz strony retro liga aby być na bieżąco z wiadomościami i wynikami dżentelmeńskich rozgrywek. Zobaczmy jednak co wydarzy się na zielonej murawie tj.:

10.09.2022 o godzinie 14:00  

Pogoń Lwów Retro Liga Żarów contra WKS 42 Pułk Piechoty Białystok

Pogoń Lwów ma przed sobą potężne wyzwanie w postaci bardzo równo grającej drużyny WKS 42 Pułku Piechoty Białystok. Gospodarze będą mogli udowodnić formę, nad którą pracowali w trakcie przerwy między ostatnimi zmaganiami. Będzie to bardzo ważne spotkanie może bowiem przynieść Lwowianom upragnione dwa punkty za zwycięstwo do ligowej tabeli. Wks 42 Pułk Piechoty z pewnością będzie chciał temu przeszkodzić. Goście wzmocnieni po ostatniej wygranej nad liderem tj. Victorią Sosnowiec, przyjadą na Stadi0n w Strzegomiu wzmocnieni psychicznie i fizycznie. Białostoczanie postarają się udowodnić, że ich obecność w czołówce tabeli nie jest przypadkowa. W razie zwycięstwa WKS 42 PP ma otwartą drogę do najwyższych miejsc w ligowej tabeli.

Jak potoczy się to starcie?

Czy zawodnicy gospodarzy pokażą jak grają Lwowskie Lwy?

Zapraszamy na stadion oraz do naszych mediów społecznościowych! 

Zawody odbędą się bez względu na pogodę a drużyny wystąpią w najmocniejszych składach. 

Wstęp wolny! 

17.09.2022 o godzinie 11:30  

Victoria Sosnowiec contra Strzelec Białystok

“Być albo nie być” (red. mistrzem)  fraza pochodząca z utworu Hamlet, książę Danii autorstwa Williama Shakespeare’a.  Rozpoczyna  monolog wypowiadany w pierwszej scenie III aktu przez tytułowego bohatera utworu. Jego tematem są rozterki duchowe; bohater staje przed strategicznym wyborem pomiędzy bierną a czynną postawą. Redakcja nawiązuje tutaj do słowa mistrz. Być albo nie być mistrzem oto jest pytanie na które z pewnością odpowiedzą zarówno gospodarze jak i goście. To będzie piękne przedpołudnie (!) w Sosnowcu. Na boisko wyjdą obecni Mistrzowie Polski tj.: Strzelec Białystok oraz beniaminek Retro Ligi, który przez długi czas liderował w ligowej tabeli. Victoria z pewnością wyjdzie na boisko odpowiednio zmotywowana. W Sosnowcu historia sportu za sprawą działań Stowarzyszenia Victoria zatacza coraz szersze kręgi. Działalność zawodników sosnowieckiego klubu jest zauważana i doceniania przez społeczeństwo i struktury samorządowe. Zaproszenie na obchody dni Sosnowca, udział w festynach organizowanych przez miasto i – co istotne – objęcie patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec najbliższego spotkania w pierwszym roku działalności, jest owocem codziennych działań, zaangażowania oraz wiarygodności całej społeczności Retro Ligi.  Potwierdza się , że propagowanie historii sportu może wyznaczać nowe obszary zainteresowań lokalnego społeczeństwa.

Co trzeba zrobić aby pokonać bardzo silną drużynę Strzelców z Choroszczy?

Czy sosnowiczanie zatrzymają rozpędzoną drużynę kierowaną przez charyzmatycznego lidera Jacka Dąbrowskiego?

Ile bramek padnie w tym spotkaniu? 

Na to pytanie  dżentelmeni odpowiedzą 17 września, już o godzinie 11:30, kiedy sędzia główny tego spotkania rozpocznie zmagania 8 kolejki w Sosnowcu na stadionie Zew Kazimierz.  

Zawody odbędą się bez względu na pogodę a drużyny wystąpią w najmocniejszych składach. 

Wstęp wolny! 

17.09.2022 o godzinie 15:00  

LKS Lechja Lwów contra Czarni Lwów

Lks Lechja Lwów w Bielawie rozegra istotne dla końcowego układu tabeli spotkanie z ambitnymi i aspirującymi do najwyższych pozycji w tabeli Powidlakami. Czarni Lwów znani ze swojej wysokiej sportowej klasy z pewnością wyjdą z szatni aby walczyć o dwa punkty przyznawane za zwycięstwo. Lks Lechja Lwów znana z tego, że zawsze podniesie rzuconą rękawicę z pewnością nie będzie chciała dopuścić do utraty gola i przegrania spotkania. Ostatnie sezony pokazały, że dżentelmeni z Dzierżoniowa potrafią świetnie grać pod presją i przełamywać opór rywala mądrą strategią i odpowiednim przygotowaniem.

Kto wygra to starcie?

Czy Lks Lechja przybliży się do kolejnego tytułu Mistrza Polski?

Zapraszamy na stadion w Bielawie o godzinie 15:00 dnia 17 września.

Zawody odbędą się bez względu na pogodę a drużyny wystąpią w najmocniejszych składach. 

Wstęp wolny! 

18.09.2022 o godzinie 17:00  

WKS Grodno Kozienice contra WKS 37 PP Kutno

Przy starciach dżentelmenów z Kozienic oraz Kutna emocji nigdy nie brakuje. Atmosfera, która towarzyszy tym spotkaniom zawsze wiąże się z wysoką kulturą oraz dżentelmeńską postawą na boisku. Będą to wojskowe derby, które z pewnością okażą się wyrównanym oraz strategicznie ważnym dla obu drużyn zmaganiem sportowym. Podziwianie działań piłkarskich w retro lidze bazującej na historycznych przepisach , strojach oraz klimacie jest bardzo atrakcyjnym i ciekawym pomysłem na niedzielne popołudnie. WKS Grodno bardzo dobrze odnajduje się w roli gospodarza, który stawia przed rywalem bardzo trudne zadanie do wypełnienia. Z pewnością oglądanie takiej rywalizacji to czysta przyjemność. Obu drużynom życzymy powodzenia  w walce o dwa punkty! 

Zawody odbędą się bez względu na pogodę a drużyny wystąpią w najmocniejszych składach. 

Wstęp wolny!