Nieoficjalny Mistrz Polski w biegu na 1 retro milę wyłoniony


11. września br. Retro Liga wzięła udział w organizowanej przez red. Tomka Smokowskiego cyklicznej imprezie biegowej – 1 MILA. Dla naszych retro biegaczy organizator przygotował specjalny bieg na dystansie 1 mili (1600m) w sesji historycznej ku pamięci Janusza Kusocińskiego. Na starcie stanęło pięciu zawodników z trzech klubów Retro Ligi, wszyscy ubrani w okolicznościowe, historyczne stroje i obuci w repliki przedwojennych kolców biegowych.

W czasie przygotowań do startu i samego biegu kol. Mateusz Liszewski, kapitan WKS Grodno Kozienice, dokonał prezentacji zawodników oraz wygłosił na zaproszenie organizatorów krótką prelekcję o Retro Lidze i przedwojennym sporcie. 

Cztery okrążenia lekkoatletycznej bieżni najszybciej pokonał zawodnik Czarnych Lwów – Patryk Łazarski, zostając nieoficjalnym Mistrzem Polski na retro milę. Wszystkie rezultaty biegaczy prezentowały się następująco:

    1. Patryk Łazarski (Czarni Lwów) 5:41,32
    2. Tomasz Pakuła (WKS Grodno Kozienice) 6:07,34
    3. Krzysztof Zając (WKS Grodno Kozienice) 6:47,38
    4. Bartosz Broen (Hakoach Będzin) 6:59,37
    5. Dariusz Kalisz (Czarni Lwów) 8:27,04

 

Start naszych zawodników został doceniony zarówno przez organizatorów, jak i zaproszonych przez nich gości, takich jak wielokrotny medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy, rekordzista Polski w biegu na milę – Marcin Lewandowski, znany bloger i biegacz – Bartek Olszewski, czy rekordzistka Europy w biegu na 100km, zwyciężczyni Wings for Life Dominika Stelmach, maratończyk red. Maciej Kurzajewski. Z kronikarskiego obowiązku nadmieniamy, że nasze buty bardzo podobały się zarówno Marcinowi Lewandowskiemu, jak i Bartkowi Olszewskiemu.

Na szczególną uwagę zasługuje perfekcyjna organizacja całych zawodów, zarówno wyścigów na milę, jak i “Lekkiej Piątki” oraz biegów dla dzieci. Zaangażowanie Ady i Tomasza Smokowskich oraz wszystkich pozostałych ich współpracowników jest godne podziwu i zasługuje na pochwałę i szacunek. W imieniu wszystkich uczestników Retro Mili dziękujemy im za umożliwienie nam startu i już dziś zgłaszamy się na przyszłoroczną edycję imprezy.