Hakoach Będzin – WKS Śmigły Wilno

W ostatnim meczu IV. kolejki Retro Ligi będziński Hakoach podejmował na Stadionie Miejskim w Będzinie drużynę WKS Śmigły Wilno. Goście z Warszawy, nękani kłopotami kadrowymi, przyjechali na mecz w składzie dziewięcioosobowym. Zespół Hakoach Będzin osłabiony był brakiem króla strzelców zeszłego sezony Retro Ligi – Łukasza Osadzińskiego, kontuzjowanego Marcina Szymańskiego oraz Sebastiana Czermaka – któremu zespół redakcyjny składa najlepsze życzenia z okazji ślubu.

Od pierwszych minut spotkania wyraźną przewagę miała będzińska jedenastka, która przeprowadzała kolejne ataki na bramkę gości, broniących się sprawnie, a od czasu do czasu próbujących odpowiedzieć szybkim kontratakiem. Po kwadransie spotkania padła pierwsza bramka dla Hakoach. Pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 4:0. W drugiej części spotkania grająca z przewagą drużyna będzińska strzeliła kolejne cztery bramki. Ostateczny rezultat spotkania ustalony został przez Krystiana Biedronia w 88 minucie na 8:0 dla Hakoach Będzin.

Mecz z Hakoach był ostatnim spotkaniem w barwach WKS Śmigły Wilno trenera i zawodnika tej drużyny – Patryka Mentela, którego koledzy nagrodzili na pożegnanie okolicznościowym dyplomem.

Zasługuje na wyróżnienie postawa drużyny WKS Śmigły Wilno, której gracze walczyli na boisku bardzo ambitnie, mimo braku dwóch zawodników i bez możliwości wykonania zmian, co przy lejącym się z nieba żarze miało niebagatelne znaczenie.

Po spotkaniu gracze obu drużyn spotkali się w Muzeum Cafe Jerozolima, by zjeść wspólny posiłek oraz zapoznać gości z krótką historią miasta i Ż.T.G.S. Hakoach Będzin. Korzystając z okazji zespół redakcyjny strony Retro Ligi nagrał również kolejną „Rozmowę dżentelmenów”, która zostanie wkrótce opublikowana na naszych łamach.

Ż.T.G.S. Hakoach Będzin 8 : 0 WKS Śmigły Wilno

Składy drużyn:
WKS Śmigły Wilno: Michał Stachura, Michał Mucha, Łukasz Rokicki, Paweł Szulik, Piotr Kałużyński, Patryk Mentel, Grzegorz Księżopolski, Jakub Dubiel, Jan Dubiel.

Hakoach Będzin: Kamil Wacławik, Krzysztof Kozak, Janusz Migoń, Damian Rosa, Grzegorz Kozioł, Grzegorz Janda, Cezary Papież, Daniel Sobań, Bartosz Broen, Radosław Pilnicki, Artur Demianko, Konrad Górczyński, Włodzimierz Nowak, Damian Banasiewicz, Krzysztof Błaszczyk, Damian Humski, Krystian Biedroń.

Sędziowie: Tomasz Skrzek oraz Michał Pawliczak i Krzysztof Bąbik.