Lechja Lwów – WKS 37 PP Kutno

Lechja wciąż niepokonana na własnym terenie. W sobotę, 10 lipca 2021r. na stadionie w Dzierżoniowie LKS Lechja Lwów podejmowała obecnego lidera w tabeli Retro Ligi – drużynę WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna. W wywiadach dla retroliga.com.pl przedstawiciele obu drużyn podkreślali wagę tego spotkania. Lider tabeli przystępował do spotkania z nadzieją na wygraną i utrzymanie doskonałej pozycji w tabeli, Lechja musiała wygrać, by zachować szanse na walkę o Mistrzostwo Polski.

Tak spotkanie opisuje na swoim profilu facebookowym LKS Lechja Lwów: “Mocno zmotywowane drużyny wyszły na boisko o godzinie 15.00. Piękna, zielona, dobrze przygotowana murawa zachęcała do pięknej gry. Od pierwszego gwizdka inicjatywę przejęli Lechici. To oni kreowali akcje. Próbowali skrzydłami, próbowali krótkimi podaniami, były dłuższe piłki rzucane za obronę gości. W pierwszej połowie strzały oddawali Szymon Beniuk, Roman Morozov, Adam Charciarek, Paweł Sibik, Albert Połubiński. Piłka po strzale tego ostatniego trafiła w poprzeczkę. Goście, pamiętając zapewne swój ostatni mecz w Dzierżoniowie (3 maja 2019 r. przegrali 5:0), postawili na obronę. Zagęścili środek boiska i próbowali gry z kontry. O ile gra obronna wychodziła im dobrze, to ataki łatwo były rozbijane przez obrońców Lechji. WKS oddał tylko jeden strzał dopiero w 46 minucie. Pierwsza połowa meczu mimo przygniatającej przewagi gospodarzy, zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga część spotkania to kontynuacja ataków Lechji. Tym razem skutecznych, bo już w 48 minucie Paweł Sibik pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego. Od tej chwili mecz się wyrównał. Wojskowi przystąpili do ataków. Po jednej z akcji w 59 minucie wykonywali rzut rożny. Wrzutka na bliższy słupek, tam nieporozumienie Lwowiaków wykorzystane przez Jakuba Bożyma, który strzela gola z bliskiej odległości. Po wyrównaniu goście nie wrócili do zmasowanej gry obronnej. Chcieli pójść za ciosem i nadal atakowali. Szybko jednak przekonali się, że tak grać na stadionie Lechji nie można. W 69 minucie gospodarze wyprowadzają piękny kontratak, w pole karne wpada Albert Połubiński, mija obrońcę, ten wyraźnie spóźniony fauluje zawodnika Lechji. Sędzia dyktuje rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Paweł Sibik. Lechici nie poprzestali na tym. Już dwie minuty później po akcji Sibik – Połubiński, ten drugi pokonuje bramkarza pięknym strzałem. Trzecia bramka pozbawiła drużynę z Kutna złudzeń na wywalczenie choćby jednego punktu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.”

Z kolei Michał Lebiedowicz z WKS 37 PP z Kutna w pomeczowej rozmowie z retroliga.com.pl podkreślił, że mecz w jego opinii był wyrównany, walka trwała do końca. Lechja oczywiście nieco przeważała. W drugiej połowie drużyna WKS 37 PP zmieniła założenia taktyczne atakując nieco wyżej. Przy stanie remisowym 1:1 sędzia podyktował rzut karny, który wg zawodników z Kutna był dyskusyjny. Paweł Sibik zamienił go na bramkę, która obniżyła morale drużyny z Kutna, a chwilowa dekoncentracja z nim związana umożliwiła zdobycie przez Alberta Połubińskiego bramki na 3:1. Niemniej jednak Lebiedowicz uważa, że przegrana nie zamyka jeszcze drużynie WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna drogi do zdobycia pierwszego miejsca w tegorocznych rozgrywkach Retro Ligi i zapewnia, że Kutno będzie walczyć do końca. Następne spotkanie WKS 37 PP rozgrywa u siebie z zajmującą drugie miejsce ekipą beniaminka z Choroszczy. Zapowiada się kolejny arcyciekawy mecz, mecz o prymat w tym sezonie. Michał również pogratulował drużynie LKS Lechja Lwów wygranej i życzył jej powodzenia w nastepnych meczach.

Relacjonujący spotkanie dzierżoniowianie w ostatnich zdaniach podkreślają: “Był to ósmy mecz rozegrany przez Lechję w Retro Lidze w roli gospodarza i … ósmy wygrany!  W ciągu trzech sezonów żadnej z drużyn przyjezdnych nie udało się zdobyć choćby jednego punktu w Dzierżoniowie. Bilans bramkowy Lechitów w meczach domowych to 41:5.”

Nasz stadion stał się twierdzą nie do zdobycia.