Pierwszy mecz Reprezentacji Retro Ligi

W niedzielę 10 września br. Reprezentacja Retro Ligi rozegrała swój pierwszy mecz. Był to sparing z drużyną KS „Unja” Związku Strzeleckiego z okazji 100-lecia pierwszego boiska w Solcu Kujawskim. Na zgrupowaniu stawiło się czternastu zawodników.

Około 200 kibiców oglądało ciekawe widowisko. Mecz w pierwszych minutach był wyrównany, z próbami ataków raz na jedną, raz na drugą bramkę. Następnie przewagę osiągnęli gospodarze i to oni kilkukrotnie groźnie strzelali na bramkę strzeżoną przez Przemysława Tesarka. Jeden z tych strzałów znalazł drogę do bramki. Prowadzenie gospodarzy utrzymywało się do 43 minuty kiedy to faulowany był Kamil Niesterowicz. Piłkę z rzutu wolnego mocno nad murem uderzył Andrzej Jóźwiak. Do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Adam Charciarek i strzałem głową umieścił ją w siatce! Pierwszy gol naszej reprezentacji! Po bramce na 1:1 gra znów się wyrównała. Jednak nasi reprezentanci nie wytrzymali trudów meczu. Dość wysokie tempo, ograniczona możliwość zmian zawodników, upalna pogoda, a także niedogodności dalekiej podróży dały się we znaki. Koło 60 minuty zaczęliśmy opadać z sił i wtedy otworzył się dla gospodarzy worek z bramkami. Na domiar złego z powodu kontuzji boisko musiał opuścić nasz kapitan Marek Skowron. Do końca meczu gospodarze zdominowali mecz aplikując nam aż pięć goli. Mimo ambitnej postawy i walki do końca nie udało się zmniejszyć rozmiarów porażki.

Mecz pokazał, że nasza „reprezentatywka” musi się zgrywać na boisku w kolejnych sprawdzianach. Potrzebna jest szersza kadra i dalsza praca nad kondycją fizyczną.

W reprezentacji Retro Ligi wystąpili: Andrzej Włodarczyk, Andrzej Jóźwiak (cały mecz), Konrad Lebiedowicz, Piotr Marciniak, Marek Skowron (kapitan), Przemysław Tesarek (bramkarz – cały mecz), Adam Charciarek (gol – cały mecz), Kamil Korbut (cały mecz), Kamil Niesterowicz, Marcin Romanowski, Jacek Świderski (cały mecz), Bartosz Filipczuk (cały mecz), Bartłomiej Zadrożny, Sebastian Domińczak.

Wynik meczu: 6:1

Sędzia: Aleksander Nowicki

Widzów: ok. 200

Autor: Wojciech Cianciara