Podsumowanie 30 Finału WOŚP

Zarówno Retro Liga, jak i poszczególne jej drużyny wzięły aktywny udział w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Retro Liga wystawiła dwie aukcje replik koszulek drużyny Czarnych Lwów oraz Lechji Lwów, uzyskując z ich sprzedaży kwotę 520 zł.


Drużyna LKS Lechja Lwów podczas aukcji, która odbyła się w dniu 29 stycznia w Hali OSiR w Dzierżoniowie podczas Memoriału Sławomira Harafa, wylicytowała dwie koszulki: koszulkę byłego gracza Lechii Dzierżoniów Mateusza Piątkowskiego, obecnie gracza I-ligowego Górnika Polkowice oraz reprezentacyjną koszulkę bramkarską.


Jacek Dąbrowski, prezes i bramkarz mistrza Polski Strzelca Białystok z Choroszczy zorganizował turniej futsalu, w którym wzięły udział 24 drużyny. Zakończył się on zebraniem niebagatelnej kwoty 5750 zł i zwycięstwem drużyny Falcon Energy.


Drużyna WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna zagrała dla WOŚP w turnieju halowej piłki nożnej w Kutnie zajmując IV miejsce – miejsce to jest jakimś fatum naszych przyjaciół z Kutna.


Sosnowiecka Victoria wystawiła na aukcję prawo do rozpoczęcia pierwszego, historycznego meczu Retro Ligi w Sosnowcu. Po zaciętej aukcji nabywca zdecydował się przejść do historii rozgrywek Retro Ligi w Sosnowcu za kwotę 500 zł.


Muzeum “Cafe Jerozolima 1939”, lokal – baza będzińskiego Hakoach, podejmowało wolontariuszy WOŚP herbatą i pysznym ciastem.


Cieszy nas fakt, że zarówno Retro Liga jako organizacja, jak i poszczególne drużyny włączyły się do zbiórki organizowanej już od 30 lat przez Jurka Owsiaka i WOŚP. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że znaleźli się sympatycy gotowi wspomóc nasze działania konkretnymi sumami pieniędzy. Do zobaczenia więc w przyszłym roku.