Retro Mila 2022

W niedzielę, 5 czerwca 2022r. na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się kolejna edycja imprezy biegowej organizowanej przez Adę Smokowską, Magdę Sołtys i Tomasza Smokowskiego. Jak poprzednio wzięła w niej udział ekipa Retro Ligi, która wystartowała w biegu na 1 milę. Oczywiście zawody te miały rangę nieoficjalnych Mistrzostw Polski Retro Ligi w biegu na 1 milę.

W biegu udział wzięło sześciu zawodników reprezentujących cztery drużyny grające w Retro Lidze – Czarnych Lwów, WKS Grodno z Kozienic, WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza oraz sosnowiecką Victorię.

Ekipa Retro Ligi na zawodach 1mila

W zawodach nie zabrakło ludzi związanych profesjonalnie ze sportem oraz byłych sportowców – wszak ambasadorami tej imprezy są Joanna Jóźwik, Marcin Lewandowski i Bartosz Olszewski, można było także zauważyć Kubę Wawrzyniaka, Macieja Kurzajewskiego i Emilię Ankiewicz.


W tegorocznych Mistrzostwach Polski Retro Ligi w biegu na 1 milę zwyciężył zawodnik Czarnych Lwów z Wałbrzycha – Bartosz Pietrzak, przed Krzysztofem Zającem i Mateuszem Wasitą, obaj WKS Grodno.


Oto cała klasyfikacja:

  1. Bartosz Pietrzak (Czarni Lwów z Wałbrzycha) 5:54.78
  2. Krzysztof Zając (WKS Grodno z Kozienic) 6:30.91
  3. Mateusz Wasita (WKS Grodno z Kozienic) 6:32.52
  4. Tomasz Marczak (Czarni Lwów z Wałbrzycha) 6:36.69
  5. Bartosz Broen (TS Victoria Sosnowiec) 6:45.98
  6. Wojciech Cianciara (WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza) 7:01.12

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za ich zaangażowanie. Bartkowi Pietrzakowi gratulujemy szczególnie – wszak przez rok będzie nosił koronę najszybszego biegacza średniodystansowego Retro Ligi.

Mamy nadzieję, że już za rok stawimy się na 1mili w składzie reprezentującym wszystkie z drużyn.