Retro Pomaganie II Gramy dla Julii Grotkowskiej

Gmina Skierniewice gościła dziś drugi już charytatywny turniej “Retro Pomaganie” zorganizowany m.in. przez nasze stowarzyszenie Retro Liga. Tym razem malownicze Sierakowice Prawe stały się areną pełną emocji i pasji sportowej, której celem była nie tylko rywalizacja na boisku, ale przede wszystkim pomaganie potrzebującym.

Wydarzenie miało szczególny cel – zbieranie funduszy na pomoc Julii Grotkowskiej, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. W trakcie turnieju, wszyscy uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w licytacjach, gdzie pojawiły się niezapomniane pamiątki sportowe. Wśród nich znalazły się koszulki z autografami takich gwiazd, jak Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski, Piotr Zieliński, Szymon Marciniak, Jerzy Dudek, a także unikatowa koszulka Widzewa Łódź z podpisami wszystkich zawodników czy koszulka Marcina Gortata.

Wspólnie z naszym partnerem, Handmade Pimpuś Design, przygotowaliśmy specjalne materiały, na których każdy chętny mógł zostawić po sobie pamiątkę. Te wyjątkowe przedmioty, zebrane od uczestników, staną się wyrazem wsparcia dla Julii Grotkowskiej.

Wojskowy Klub Sportowy 42 PP Białystok również dołączył do akcji, przekazując na licytację oryginalną koszulkę meczową Jagiellonii Białystok z sezonu 2023/2024, noszoną przez Reprezentanta Polski Bartosza Wdowika. To wyjątkowa okazja dla kolekcjonerów, którzy chcą mieć pamiątkę z boisk ekstraklasy.

Podczas przerwy w turnieju, doszło do emocjonującej licytacji koszulki reprezentanta Polski, która zakończyła się kwotą 1100 zł. Dodatkowo, Michał Brandt, organizator Retro Pomagania, przekazał meczową koszulkę Reprezentacji Polski Macieja Rybusa, a RETRO LIGA reprezentowana przez Krystiana Cipińskiego przekazała koszulkę Szymona Marciniaka.

Z całego serca pragniemy podziękować zaangażowanym w organizację tej wspaniałej imprezy oraz wszystkim zawodnikom, którzy do Hala sportowa w Sierakowicach Prawych zjechali z wielu zakątków Polski. Dziękujemy także wszystkim ludziom dobrego serca, którzy dzisiaj hojnie licytowali sportowe gadżety. Jesteście cudowni!  

Współpraca, zaangażowanie społeczne i działalność charytatywna to dla nas kluczowe wartości. Dzięki takim inicjatywom, społeczność sportowa staje się nie tylko areną rywalizacji, ale również miejscem, gdzie można wspólnie działać na rzecz szczytnych celów. Retro Liga, przez zaangażowanie w “Retro Pomaganie”, udowadnia, że sport może być narzędziem dobrej zmiany i inspiracją dla innych do niesienia pomocy potrzebującym.