Strzelec Białystok – Hakoach Będzin

W przedostatniej kolejce Retro Ligi w sezonie 2021 lider tabeli, beniaminek, drużyna Strzelca Białystok z Choroszczy podejmowała będziński Hakoach. Zawodnicy Hakoach, z uwagi na odległość dzielącą Będzin i Choroszcz, przybyli do Choroszczy w dniu poprzedzającym mecz, serdecznie powitani przez twórcę i kierownika druźyny Strzelca – Jacka Dąbrowskiego. Wspólnie spędzony wieczów obfitował w dyskusje na różne, niekoniecznie piłkarskie, tematy, a zmierzch pozwolił na zobaczenie kultowego w środowisku Retro Ligi, tym razem nocnego, “I ♥ Choroszcz”.

Dla Strzelca Białystok/Choroszcz mecz był o tyle ważny, że pozwalał na roztrzygnięcie walki o pierwsze miejsce i tytuł mistrza w przedostatniej kolejce. Zadanie to postanowił ułatwić zawodnikom z Choroszczy Hakoach Będzin wystawiając do gry jedenastoosobowy skład, pozbawiony niestety istotnych graczy zarówno linii pomocy, jak i defensywy. W związku z tym można było założyć, że mecz będzie spotkaniem jednostronnym, a Hakoach wyjdzie w ustawieniu mocno defensywnym. Niestety dla zawodników Hakoach już pierwsze dwie akcje zakończone strzałami zawodników z Choroszczy zakończyły się dwoma bramkami. Na szczęście drużyna z Będzina nie złożyła rękawic i konsekwentnie realizowała zalecenia trenera Janusza Migonia, co pozwoliło na strzelenie dwóch bramek po kontratakach. Przewaga drużyny Strzelca była jednak widoczna przez całe spotkanie, a jej napastnicy przeprowadzali ciągłe ataki na bramkę Jakuba Komendy. Ostatecznie piłkarze Strzelca zdołali strzelić pięć bramek, wygrywając spotkanie i zapewniając sobie tytuł mistrzowski. Osłabiony Hakoach jednak nie oddał tanio skóry strzelając w Choroszczy trzy bramki. Na specjalną pochwałę zasługuje trójka sędziowska, prowadząca zawody w sposób obiektywny i w atmosferze fair play.

Całe spotkanie obserwowane było przez ekipę TVP Białystok, której pomeczowych wywiadów udzielili zawodnicy obu drużyn.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem TVP Białystok (znacznik czasu na 2:00 minutę). Prezentujemy też nieopublikowaną część wywiadu z graczem Hakoach – Damianem Banasiewiczem:

Zespół redakcyjny strony Retro Liga gratuluje piłkarzom z Choroszczy zdobycia jako beniaminek tytułu mistrzowskiego!

Strzelec Białystok – Hakoach Będzin 5:3

Kajewski K.2′1:0
Kajewski K.4′2:0
Dąbrowski T.37′3:0
41′3:1Janda G.
43′3:2Humski D.
Fiesiak R.58′4:2
Dziejma Z.82′5:2
90′5:3Osadziński Ł. (k)

Składy:

Strzelec Białystok: Filip Roszkowski, Gabriel Dąbrowski, Jacek Dąbrowski, Kewin Kajewski, Łukasz Popławski, Marcin Jaromiński, Tomasz Sawicki, Wiesław Roszkowski, Zbigniew Dziejma, Rafał Brodowski, Kamil Kołodko, Rafał Fiesiak, Piotr Burchart, Damian Mojsak, Tomasz Dąbrowski, Damian Czyżewski.

Hakoach Będzin: Jakub Komenda – Grzegorz Janda, Bartosz Broen, Janusz Migoń, – Marcin Szymański – Damian Banasiewicz, Grzegorz Kozioł, Artur Demianko, Konrad Górczyński, Łukasz Osadziński – Damian Humski.

Sędziowie: Karol Kopiczko oraz leszek Palkowski i Andrzej Krahl.