Strzelec Białystok – LKS Lechja Lwów

W Choroszczy w sobotę, 8.05.2021r. debiutujący w Retro Lidze zawodnicy Strzelca Białystok zmierzyli się z aktualnym i dwukrotnym mistrzem Retro Ligi – Lechją Lwów. Wynik tego spotkania zaskoczył wszystkich, bowiem piłkarze Strzelca wygrali z Lechją w stosunku 6:0. Tak relacjonują oni przebieg meczu na swoim profilu facebook:
„[…] Mecz był naprawde ciężki i trzeba się było ostro nabiegać. […] Pierwsza połowa wyrównana, początek nawet należy do gości, ale w 10 min zdobyliśmy gola po strzale Przemka Dryglasa. To pierwszy historyczny nasz gol w Retro Lidze. Do pauzy 1-0, a po niej huraganowe ataki rywali. Na szczęście w 55 min po rzucie wolnym, strzale Popławskiego i obronie bramkarza głową dobił piłkę W. Roszkowski. Później bohaterem był jego syn Filip, który wykorzystał fakt, że rywale odkryli się i zdobył 3 gole (57, 70, 78 min). W międzyczasie gola w 52 min strzelił Rafał Olsiewicz. Rywale do końca jednak walczyli o zdobycz bramkową i kilka razy nasi defensorzy musieli ofiarnie interweniować. Dobre zawody rozegrał w tyłach Gabriel Dąbrowski – wyróżniony po meczu przez rywali [..]”.


Z kolei gracze LKS Lechji Lwów tak skomentowali spotkanie:

[…] Przykrej porażki doznali w minioną sobotę w Choroszczy obrońcy tytułu mistrzów Retro Ligi Lechja Lwów, ulegając gospodarzom w inauguracji sezonu aż 0-6! Po dosyć wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej części gry biało-zielonym zabrakło sił i koncentracji, co zespół Strzelca wykorzystał bezlitośnie. Cóż, wyjazd o 4 rano, przejechanie 600 kilometrów i brak kilku podstawowych zawodników (w tym obu bramkarzy – Roberta Grzywińskiego i Marcina Kamieniarza oraz najlepszych strzelców i rozgrywających zespołu – Pawła Sibika i Alberta Połubińskiego, a także kilku innych ważnych graczy – w tym Pawła Bielawskiego i Arka Stawskiego), chyba jednak musiały odbić się na końcowym wyniku. Biało-zieloni walczyli ambitnie i grali chwilami naprawdę nieźle, powinni zdobyć 2-3 bramki, jednak ostatecznie przegrali wysoko i zasłużenie z bardzo mocną, wybieganą i dobrze grającą w piłkę ekipą Strzelca. […] Z “biało-zielonych ciekawostek” meczowych odnotować chcemy kilka – pod nieobecność nominalnych golkiperów w bramce Lechji zagrał “etatowy” stoper Mariusz Kobryń, do składu po kontuzji powrócił Łukasz Nowaczyk (!), w drużynie zadebiutował gracz rodem z Ukrainy Roman Morozov. […]”.

Przykrej porażki doznali w minioną sobotę w Choroszczy obrońcy tytułu mistrzów Retro Ligi Lechja Lwów, ulegając…

Opublikowany przez LKS Lechja Lwów – futbolowa rekonstrukcja historyczna Niedziela, 9 maja 2021

Strzelec Białystok (Choroszcz) – Lechja Lwów (Dzierżoniów) 6-0 (1-0). Bramki: 1-0 Dryglas (13), 2-0 W. Roszkowski (59), 3-0 F. Roszkowski (63), 4-0 Olesiewicz (68), 5-0 F. Roszkowski (71), 6-0 F. Roszkowski (75).

Składy drużyn:
Strzelec Białystok:

LKS Lechja Lwów: Kobryń – Morozov, Buczek, Nowaczyk – Charciarek, Orliński, Zadrozny, Podleśny, Sitar, Beniuk – Ł. Kresa (zagrali też Tylak, Majewski i Natkański)

Sędziowie:

STRZELEC BIAŁYSTOKWynikLECHJA LWÓW
Przemysław Dryglas 13′1:0
Wiesław Roszkowski 59′2:0
Filip Roszkowski 63′3:0
Rafał Olesiewicz 68′4:0
Filip Roszkowski 71′5:0
Filip Roszkowski 75′6:0