Strzelec Białystok – WKS 10 PP Łowicz

W niedzielę 27.06.2021r. beniaminek Retro Ligi – drużyna Strzelca Białystok z Choroszczy podejmowała na swoim boisku zawodników WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza.

Tak mecz opisuje redakcja strony facebookowej WKS 10 Pułku Piechoty:

“Biało-niebiescy z Łowicza pojechali do Choroszczy mocno osłabionym składem. Brakowało 7 podstawowych zawodników, co przełożyło się na obraz gry… ale nie tak do końca. Od początku ofensywę zaczęła drużyna Strzelca. W 12 min WKS stracił pierwszą bramkę w wyniku składnej akcji drużyny z Choroszczy. Dziesiątacy nie mieli zbyt szerokiej ławki. Na niej znaleźli się Piotr Płuszka oraz Piotr Kapusta (miał lekką kontuzję kolana… ale stanął do walki).
Pod koniec pierwszej połowy bardzo mocno zaatakował 10PP. Dwie akcje miał Daniel Wasiak i jedną Łukasz Papuga. Los nie był szczęśliwy dla 10PP. Poprzeczka, czy strzały milimetry od słupka nie zmieniły wyniku. Co ciekawe Strzelec pod koniec pierwszej połowy zszedł do defensywy. Niestety z brakiem szczęścia i tak krótką ławką nie dało się wygrać. Pod koniec drugiej połowy jeden z zawodników 10PP wymienił „serię uprzejmości” z sędzią głównym spotkania. Powodem był bardzo kontrowersyjny rzut karny dla Strzelca. W wyniku dialogu dziesiątak musiał opuścić boisko i osłabił WKS na 5 min przed końcem. Warto wspomnieć, że przed wojną nie było kartek i sędziowie mogli ukarać tylko usunięciem z pola gry. Spotkanie zakończyło się wynikiem 7-1, ale wynik nie do końca oddawał grę. Minimum 3 akcje 100% miał Daniel Wasiak i jedną prawie „setkę” Łukasz Papuga.
Wielkie podziękowania dla całego zespołu za walkę. Bez względu na wynik walczyli jak lwy i na ile im pozwalała kondycja i umiejętności.

Po meczu zawodnicy z Choroszczy ugościli dziesiątaków oraz oprowadzili po zabytkach Choroszczy.”

Drużyna z Choroszczy po trzech spotkaniach ma komplet punktów, podobnie jak WKS 37 Pułk Piechoty z Kutna.

Strzelec Białystok 7 : 1 WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza

Składy drużyn:
Strzelec Choroszcz: Filip Roszkowski, Gabriel Dąbrowski, Jacek Dąbrowski, Łukasz Popławski, Marcin Jaromiński, Rafał Olsiewicz, Tomasz Sawicki, Wiesław Roszkowski, Karol Fiedorczuk, Zbigniew Dziejma, Rafał Brodowski, Rafał Fiesiak, Mateusz Mnich, Damian Mojszak, Jakub Grabowski.

WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza: Andrzej Włodarczyk, Michał Cicherski, Piotr Płuszka, Marcin Romanowski, Łukasz Papuga, Piotr Kapusta, Mariusz Szczepański, Piotr Marciniak, Piotr Paliwoda, Krzysztof Wielemborek, Mateusz Burzyński, Krzysztof Lebioda, Daniel Wasiak.

Sędziowie: Leszek Palkowski.