WKS 10 PP Łowicz – Lechja Lwów

11 września drużyna WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza podejmowała dwukrotnego Mistrza Polski – Lechję Lwów. Drużyna Lechji zajmowała przed tym meczem trzecie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co Czarni Lwów i wciąż posiadała szanse ne obronę tytułu mistrzowskiego – jednak zależało to nie tylko od zwycięstwa w Łowiczu, lecz także wymagało zwycięstwa Hakoachu w meczu z liderem tabeli – Strzelcem Białystok w Choroszczy.

W Łowiczu obie drużyny wyszły na murawę niezwykle zdeterminowane. Na początku spotkania do ataku przystąpili zawodnicy gości, którzy już w 15 minucie zdobyli prowadzenie, które zostało utrzymane do końca I połowy. W pierwszej części II połowy spotkania przewagę uzyskali jednak gracze WKS 10 PP, doprowadzając początkowo w 47′ do remisu, a następnie w 60′ strzelając bramkę na 2:1. Zapachniało sensacją. Jednakże doświadczeni gracze dwukrotnego Mistrza Polski szybko wyrównali, a w końcówce meczu Paweł Sibik strzelił dwie bramki ustalając wynik spotkania na 2:4.

Niestety mimo zwycięstwa LKS Lechja Lwów nie obroni w tym roku tytułu mistrzowskiego, ponieważ Hakoach Będzin przegrał mecz w Choroszczy. Obu lwowskim ekipom pozostaje walka o wicemistrzostwo kraju. Wszystko rozstrzygnie się na boiskach Siewierza i Żelisławic 2. października br.

WKS 10 Puł Piechoty Łowicz – LKS Lechja Lwów 2:4

15′0:1Zadrożny B.
Wasiak D.47′1:1
Cichal S.60′2:1
64′2:2Kalinowski K.
70′2:3Sibik P.
83′2:4Sibik P.

Składy:

WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz: Andrzej Włodarczyk – Michał Cicherski, Michał Brandt, Marcin Romanowski, Sebastian Cichal, Łukasz Papuga, Mariusz Szczepański, Piotr Marciniak, Bartłomiej Pluszka, Krzysztof Lebioda, Sebastian Domińczak, Daniel Wasiak, Jarosław Gawinek

LKS Lechja Lwów: Marcin Kamieniarz, Mariusz Kobryń, Łukasz Kresa, Jarosław Kresa, Przemysław Natkański, Marcin Orliński, Marek Podleśny, Paweł Sibik, Bartłomiej Zadrożny, Remigiusz Markowski, Krystian Kalinowski, Damian Szachniewicz, Arkadiusz Stawski, Piotr Popek