WKS 37 Pułk Piechoty 1:2 Strzelec Białystok

W ostatni weekend odbył się kolejny mecz ligowy Retro Ligi, była to piąta kolejka, a zarazem ostatnie spotkanie ,które WKS 37pp rozegrał na własnym stadionie.

Relację przygotował dla nas WKS 37 Pułk Piechoty. Zapraszamy !

W sobotę tj. 28.08.2021 o godzinie 16:00 podjęliśmy na stadionie przy ulicy Oziębłowskiego w Kutnie drużynę z Choroszczy ,czyli Strzelca Białystok. Beniaminka ligi, który ma duże aspirację ,a co najgorsze umiejętności aby zostać najlepszą drużyną sezonu.

Spotkanie uświetnił komentarz Pana Jerzego Papiewskiego, a o oprawę muzyczną spotkania zadbali członkowie Stowarzyszenia Clonovia.

Pierwsza połowa rozegrana została w dobrym tempie z kilkoma akcjami i strzałami na bramkę z obu stron. Widać było dużą motywację, jednocześnie szacunek jakim darzyły się na boisku drużyny. Z czasem inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy z Kutna, ale to ekipa z Choroszczy strzeliła pierwszego gola. Niestety bramka padła po fatalnych błędach w kutnowskiej obronie. Ostatni obrońca odegrał piłkę do swojego bramkarza, któremu ona przeleciała pomiędzy rękoma. Do piłki dopadł zawodnik Strzelca i dobił ją do pustej bramki.

Pomimo walki, do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 0:1 dla Strzelca Białystok.

W drugiej połowie, a dokładniej w 56 minucie pięknym strzałem z dystansu do remisu doprowadził Michał Janakowski (WKS 37pp). Od tego momentu nastąpiła walka o każdą piłkę, out czy też corner. Strzały co rusz odbywały się to na jednej to na drugiej połowie zagrażając golkiperom drużyn. Na koniec drugiej połowy po wyrzucie z autu wprost pod bramkę gospodarzy powstało nie małe zamieszanie ,gdzie efektem był faul na zawodniku Strzelca. Sędzia główny podyktował rzut karny dla Gości. W 88 minucie pewnym krokiem do piłki doszedł Piotr Burchart ,który ustalił wynik meczu na 1:2.

Co to było za spotkanie – pełne emocji, wzlotów i upadków po każdej ze stron. Dziękujemy za spotkanie drużynie z Choroszczy, a także za „chwilę” po meczu gdzie rozmowie o piłce i historii nie było końca. Panowie powodzenia w dalszych rozgrywkach widzimy się na kolejny meczach.

Wynik

WKS 37PP Kutno – Strzelec Białystok (Choroszcz) – 1:2 (0:1)

Strzelcy bramek:

36′ Filip Roszkowski (Strzelec)

56′ Michał Janakowski (37pp)

88′ Piotr Burchart (Strzelec) – rzut karny

Składy:

WKS 37PP Kutno:

Andrzej Jóźwiak, Przemysław Chmurski, Rafał Gospoś, Andrzej Grzegorek, Michał Janakowski, Jacek Świderski, Kamil Miszczak, Krystian Strzelecki, Krystian Gołębiowski, Jakub Bożym, Michał Lebiedowicz, Konrad Lebiedowicz, Tomasz Rajski, Marek Skowron, Tomasz Wojda, Waldemar Uściński, Rafał Miszczak

Cały mecz w bramce drużyny z Kutna rozegrał – Rafał Gospoś

STRZELEC BIAŁYSTOK (Choroszcz):

Filip Roszkowski, Gabriel Dąbrowski, Jacek Dąbrowski, Kewin Kajewski, Tomasz Sawicki, Wiesław Roszkowski, Zbigniew Dziejma, Rafał Brodowski, Andrzej Wysmoliński, Kamil Kołodko, Rafał Fiesiak, Piotr Burchart

Cała drużyna składa również podziękowania MOSIR Kutno za przygotowanie i użyczenie boiska, Grupie Ratownictwa Medycznego OSP “Dąbrowszczak” za obsługę medyczną wydarzenia, Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej za zapewnienie obsady sędziowskiej, Stowarzyszeniu Clonovia za oprawę muzyczną oraz niezastąpionemu Jerzemu Papiewskiemu za komentarz.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Historia kutnowskiej piłki nożnej na przykładzie Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków budżetu Miasta Kutno.