WKS 37 Pułk Piechoty – WKS Grodno

Czwarta kolejka Retro Ligi rozpoczęła się w sobotę 26.06.2021r. o godzinie 14:00 meczem rozgrywanym w Kutnie, na boisku przy ulicy Oziębłowskiego pomiędzy drużynami WKS 37 Pułk Piechoty i WKS Grodno z Kozienic.

Jak donoszą w relacji dla strony RetroLiga.com.pl przedstawiciele gospodarzy:

“Przy pięknej słonecznej pogodzie drużyny rozpoczęły zmagania od wysłuchania Mazurka Dąbrowskiego zagranego przez Stowarzyszenia Clonovia. Spotkanie uświetnił komentarz Pana Jerzego Papiewskiego.

Zespół z Kozienic przyjechał do Kutna w jedenastu zawodników. Niestety po kilku minutach jeden z piłkarzy WKS Grodno doznał kontuzji po zderzeniu z graczem kutnowskim i nie mógł kontynuować dalej spotkania. Do końca meczu drużyna z Kozienic grała w osłabieniu, a mimo to jako pierwsza strzeliła bramkę na 0:1 otwierając wynik spotkania. Po 10 minutach WKS 37PP wyrównał wynik. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części spotkania zmęczenie wzięło górę, a mimo to zawodnicy z WKS Grodno pokazali swój charakter, przez cały mecz nie odpuszczali walki o każdą piłkę. Ostatecznie po 90 minutach mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla WKS 37 PP Kutno.

Cała drużyna WKS 37 Pułku Piechoty składa również podziękowania MOSIR Kutno za przygotowanie i użyczenie boiska, Grupie Ratownictwa Medycznego OSP “Dąbrowszczak” za obsługę medyczną wydarzenia, Łódzkiemu Związkowi Piłki Nożnej za zapewnienie obsady sędziowskiej, Stowarzyszeniu Clonovia za oprawę muzyczną oraz niezastąpionemu Jerzemu Papiewskiemu za komentarz.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach projektu „Historia kutnowskiej piłki nożnej na przykładzie Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków budżetu Miasta Kutno.”

WKS 37 Pułk Piechoty 5:1 WKS Grodno

Składy drużyn:
WKS 37 Pułk Piechoty: Krystian Gołębiowski, Andrzej Jóźwiak, Przemysław Chmurski, Andrzej Grzegorek, Michał Janakowski, Jacek Świderski, Kamil Miszczak, Tomasz Karczewski, Krystian Strzelecki, Jakub Bożym, Konrad Lebiedowicz, Tomasz Rajski, Marek Skowron, Tomasz Kuleczka, Tomasz Wojda, Waldemar Uściński.

WKS Grodno: Mateusz Zając, Daniel Wójcik, Grzegorz Seremak, Jakub Gębczyk, Marek Czyż, Mateusz Liszewski, Paweł Górnicki, Tomasz Rutkowski, Sebastian Bartnik, Tomasz Sadowy, Andrzej Czaplarski.

Sędziowie: Roman Walczak oraz Krzysztof Walczak i Adrian Kęsik.