WKS Grodno Kozienice 9:3 WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz

Zdecydowane zwycięstwo WKS Grodno (Kozienice) z WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz!

Zapraszamy na relację, którą przygotował dla Państwa Krzysztof Zając z WKS Grodno Kozienice.

W sobotnie popołudnie 28 sierpnia na boisku piłkarskim przy PSP nr 2 w Kozienicach, odbył się retro mecz piłki nożnej pomiędzy odtworzonymi przez rekonstruktorów, przedwojennymi drużynami piłkarskimi: Wojskowym Klubem Sportowym Grodno (Kozienice) a Wojskowym Klubem Sportowym 10 Pułku Piechoty z Łowicza. Dwie dobrze znane sobie ekipy przystąpiły do rywalizacji o dwa punkty, a tym samym polepszenie sytuacji w tabeli tegorocznych rozgrywek Retro Ligii. Wszak ten sezon układa się nie najlepiej dla obu drużyn.

Goście z Łowicza przyjechali skompletowawszy jedynie podstawowy skład jedenastu zawodników. W drużynie gospodarzy wystąpiło o dwóch zawodników więcej, a więc gospodarze mieli możliwość dokonywać niewielkich zmian na boisku. Ten fakt oraz świetna dyspozycja większości drużyny WKS Grodno zapewniły wysoką i pewną wygraną z Łowiczem – 9:3!

Widzowie mogli obejrzeć szybką, dynamiczną grę, momentami mocną wymianę ciosów i grad goli. To wszystko zapewnili piłkarze w czerwono-zielonych i biało-niebieskich strojach piłkarskich odtworzonych na wzór przedwojennych trykotów piłkarskich.

Tradycyjnie mecz rozpoczęło odegranie i odśpiewanie Hymnu Polski, przez zawodników, sędziów i kibiców. Zaś spiker barwnie relacjonował mecz, przeplatając relację historycznymi opowieściami o obu drużynach czy przedwojennym sporcie.

Co ciekawe już w pierwszej połowie padło w sumie 7 bramek, w tym po jednym hat-tricku dla obu drużyn. Worek z golami otworzył niezawodny i wyróżniający się na boisku Piotr Bolek, który już w 2. Minucie wpisał się na listę strzelców. Przeciwnicy nie pozostawali bierni i już w 9 minucie wyrównali, a zdobywca bramki został daniel Wasiak. To właśnie tych dwóch kanonierów zdobyło klasyczne hat-tricki w pierwszej połowie meczu. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać w 13. i 16. minucie Piotr Bolek ponownie wpisał się na listę strzelców. W 20. minucie mieliśmy kolejną szanse na podwyższenie bilansu bramkowego, ponieważ w polu karnym Łowicza był faulowany lokalny zawodnik. Do „jedenastki” podszedł doświadczony Andrzej Czaplarski, jednak fantastyczna obrona golkipera „Dziesiątaków” Andrzeja Włodarczyka zapobiegła dramatowi drużyny przyjezdnej. Nadzieje na dobry wynik podtrzymywała skuteczność Daniela Wasiaka, który w 21 i 42. minucie zdobył hat-tricka dla gości. W międzyczasie jednak zawodnik WKS Grodno (Kozienice) Bartosz Ruczkowski zdobył gola. Na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 4:3 – jeszcze nic nie było przesądzone, jeszcze piłka była w grze!

Jednak druga połowa należała do gospodarzy, którzy dali popis piłkarskiej gry. Średnio co 9 minut pakowali skórzaną futbolówkę do bramki przeciwnika. Na listę zdobywców bramek wpisali się: Marek Czyż, który wrócił na boiska Retro Ligii po bolesnej i uciążliwej kontuzji doznanej w meczu w Kutnie. Strzelił bramki w 46. i 86. minucie. Dwie kolejne bramki zdobył również Piotr Bolek (który zaliczył również w meczu dwie asysty) w 55. i 83. minucie. Swoją zdobyć osiągnął również Paweł Górnicki strzelając celnie w 71. minucie.

Należy pochwalić drużynę gości WKS 10 pp Łowicz za wytrwałą i pełną poświecenia grę. Kto wie, jak potoczyłby się mecz, gdyby przyjechali do Kozienic z szerszą ławką zawodników, którzy mogliby odciążyć swoich kolegów z boiska? Tego niestety teraz się nie dowiemy. Wiemy jedno – WKS Grodno (Kozienice) w pięknym stylu zdobył 9 bramek i 2 punkty. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która umożliwiła naszym topowym zawodnikom zdobycie wielu bramek. Oby tak dobra passa potrwała do końca tegorocznego sezonu rozgrywek Retro Ligii i przeniosła się na kolejne lata.

WKS Grodno (Kozienice) 9 – 3 WKS 10 pp Łowicz

Strzelcy bramek- gospodarze: Piotr Bolek – 5 (2’, 13’, 16’, 55’, 83’), Marek Czyż – 2 (46’, 86’), Bartosz Ruczkowski – 1 (39’), Paweł Górnicki – 1 (71’). Goście – Daniel Wasiak – 3 (9’, 21’ 42’).

Składy:

WKS Grodno (Kozienice): Sebastian Bartnik, Piotr Bolek, Andrzej Czaplarski, Łukasz Czaplarski, Marek Czyż, Jakub Gębczyk, Paweł Górnicki, Mateusz Liszewski, Damian Pawlik, Bartosz Ruczkowski, Tomasz Rutkowski Tomasz Sadowy, Mateusz Wasita.

WKS 10 pp Łowicz: Michał Brandt, Sebastian Cichal, Michał Cicherski, Sebastian Domińczak, Krzysztof Lebioda, Bartłomiej Płuszka, Piotr Płuszka, Marcin Romanowski, Daniel Wasiak, Krzysztof Wielemborek, Andrzej Włodarczyk.

Sędziowie: główny: Marcin Kosiński, liniowi: Dominik Smolarczyk, Piotr Metlerski.

Spiker: Tomasz Pakuła. Widzów – około 30.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy dopingują i wspierają nasza retro drużynę. Wśród wspierających są: ENEA Wytwarzanie, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Powiat Kozienicki, Radomska Delegatura Mazowieckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zdjęcia: archiwum KSRH.