Wracamy po wakacjach

W najbliższy weekend Retro Liga wraca po przerwie wakacyjnej do rozgrywek. Rozegrane zostaną trzy spotkania:

W sobotę o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Kutnie przy ul. bł. ks. Oziębłowskiego o swoje pierwsze punkty w tym sezonie walczyć będzie drużyna WKS 37 Pułku Piechoty z Kutna z graczami drużyny Czarnych Lwów z Wałbrzycha, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli tego sezonu. Kutnowian, słynących z męskiej i walecznej postawy, czeka ciężkie spotkanie – musimy pamiętać, że zawodnicy z Wałbrzycha strzelili w dotychczasowych spotkaniach 25 bramek, co daje średnią nieco ponad 6 bramek w meczu. Jednak są drużyną do pokonania, co udowodnili w tym sezonie gracze WKS 42 Pułku Piechoty z Białegostoku.


W kolejnym sobotnim meczu w dolnośląskiej Niemczy rozegrany zostanie mecz, który jawi się być hitem kolejki. O niezwykle ważne punkty zagrają przeciwko sobie utytułowani lwowiacy z Dzierżoniowa (Lechja Lwów) i ambitni białostoczanie z WKS 42 Pułku Piechoty. Na trzy kolejki przed końcem Lechja zajmuje piąte miejsce w tabeli, jednak traci tylko 2 punkty do czterech drużyn będących w tabeli przed nią, o kolejności których decyduje jedynie bilans bramek. Niezwykle wyrównany układ tabeli powoduje konieczność walki o każdy punkt i każdą bramkę.


W ostatnim meczu tego weekendu zagra kolejna lwowska drużyna – Pogoń Lwów Retro Liga z Żarowa z sosnowiecką Victorią. Sytuacja tych drużyn jest podobna do Lechji i WKS 42 Pułku Piechoty – mimo faktu, że w tabeli dzielą je cztery miejsca, to Pogoń traci do Victorii jedynie dwa punkty, jednak tutaj bilans bramek jest wyraźnie lepszy dla sosnowiczan +9 vs. -5 goli. Znając jednak graczy obu klubów mecz zapowiada się niezwykle interesująco.


Ostatnie spotkanie piątej kolejki zostanie rozegrane 3 września. Zawodnicy Strzelca z Choroszczy, walczący o kolejny tytuł mistrzowski, a zajmujący trzecie miejsce w tabeli, zapewne zafundują ciężką przeprawę gospodarzom – WKS 10 Pułkowi Piechoty z Łowicza. Gracze z Łowicza wrócili do rozgrywek po rocznej przerwie, jednak nie mogą obecnie uznać tego sezonu za udany – zajmują 8. miejsce w tabeli, lecz z pewnością ambitnie będą walczyć o swoje pierwsze punkty.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia relacji z meczów w naszych mediach społecznościowych oraz na stronie Retro Ligi.