Wracamy po wakacjach

Już w najbliższy weekend rozpoczniemy drugą część tegorocznego sezony Retro Ligi. Większość drużyn ma do rozegrania jeszcze trzy kolejki spotkań, jedynie sosnowiecka Victoria i WKS Grodno z Kozienic będą rozgrywać dwa mecze.

Niezwykle ciekawie wygląda tegoroczna tabela, która świadczy o dość wyrównanym poziomie rozgrywek i braku wyraźnego ich faworyta. Co prawda zajmująca po “rundzie wiosenno-letniej” pierwsze miejsce Victoria Sosnowiec (7 pkt) ma dwupunktową przewagę nad drugą w tabeli drużyną Strzelca Białystok z Choroszczy (5 pkt), ale musimy zauważyć, że choroszczanie rozegrali jedno spotkanie mniej od sosnowiczan. Pikanterii dodaje fakt, że obie te drużyny zagrają ze sobą w Sosnowcu w przedostatniej, wrześniowej kolejce spotkań. Podobnie drużyny zajmujące miejsca od 3 do 6, a mające po czterech spotkaniach cztery punkty, nadal mogą walczyć o tytuł tegorocznego Mistrza Polski, ponieważ ta, która wygra wszystkie trzy spotkania zdobędzie 6 punktów. Z symulacji matematycznych redakcji portalu wynika, że zajmująca 7 miejsce drużyna WKS Grodno z Kozienic także wciąż ma szanse na tytuł mistrzowski. Tak więc z punktu widzenia futbolowej matematyki w tym sezonie wiele może się jeszcze wydarzyć i być może pytanie “kto zostanie mistrzem Polski?” może będziemy sobie mogli zadawać do ostatnich minut ostatniej, finałowej kolejki Retro Ligi, która odbędzie się w połowie października w Choroszczy.

Tabela Retro Ligi przed ”rundą jesienną”.

W nadchodzący weekend odbędą się następujące spotkania:

W Kutnie miejscowy WKS 37 Pułk Piechoty będzie podejmował drużynę LKS Lechja Lwów z Dzierżoniowa – obie drużyny zdobyły w dotychczasowych meczach po cztery punkty, zapowiada się więc zacięte spotkanie.

Nadchodząca kolejka przyniesie także gratkę dla wszystkich kibiców Retro Ligi z okolic Białegostoku – w sobotę lokalna drużyna WKS 42 Pułku Piechoty będzie podejmować drugiego z trzech beniaminków tego sezonu – drużynę Victorii Sosnowiec, a w niedzielę Strzelec zagra w Choroszczy z WKS Grodno z Kozienc. Jest więc okazja do zobaczenia w jeden weekend na żywo czterech drużyn Retro Ligi.


Zachęcając Państwa do śledzenia na żywo naszych rozgrywek, najlepiej oczywiście z trybun stadionów, przypominamy jednocześnie o możliwości zamówienia repliki koszulki reprezentacji Polski – więcej pod tym adresem.