Zaczynamy

Jutro pierwsze mecze sezonu 2022. W Kozienicach WKS Grodno czeka ciężkie spotkanie z zeszłorocznym wicemistrzem – drużyną Czarnych Lwów. Z zapowiedzi przedmeczowych wynika, że wałbrzyska drużyna Czarnych dokonała istotnych wzmocnień i zapowiada walkę wyłącznie o tytuł mistrzowski.

Z kolei na stadionie w Bielawie tegoroczny beniaminek – drużyna Pogoni Lwów z Żarowa będzie walczyć z dwukrotnym mistrzem Polski w sezonach 2019 i 2020 – Lechją Lwów z Dzierżoniowa. Lechici zajęli w zeszłym sezonie trzecie miejsce i, głodni zwycięstwa w lidze, zapewne chcą znowu walczyć o tytuł mistrzowski. Szykują się ciekawe derby Lwowa – zresztą jedne z trzech w tym sezonie. Retro Liga skupia bowiem trzy lwowskie drużyny.

Sporą niespodziankę sprawiła drużyna WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza, która wycofała się z powodów kadrowych z rozgrywek tuż przed rozpoczęciem sezonu. Spowodowało to konieczność pauzowania dwóch drużyn Retro Ligi, ponieważ harmonogram rozgrywek jest już ustalony. Pauzują drużyny dwóch beniaminków – WKS 42 Pulku Piechoty z Bialegostoku i TS Victoria Sosnowiec.

Życzymy emocjonujących meczy.