Zapowiedź 3 kolejki Retro Ligi

Przed nami jeden z ważniejszych majowych weekendów, który przyniesie ze sobą kolejne spotkania dżentelmenów na zielonej murawie. Dokonując rekonstrukcji historycznej zmierzą się ze sobą drużyny Retro Ligi w ramach rozgrywanej 3 kolejki spotkań ligowych. Najbliższe zmagania zaplanowano na 29 maja 2021 r. o godzinie 16:00.

Drużyna WKS 10 PP Łowicz zmierzy się z zespołem WKS 37 PP Kutno. Będą to derby 26 Dywizji Piechoty. Ciekawostką jest fakt, że oba kluby spotykały się regularnie przed wojną w rozgrywkach ligowych. Drugą rywalizującą parę tworzą  niepokonana w tym sezonie drużyna WKS Grodno Kozienice z fenomenalnym beniaminkiem Retro Ligi – ekipą Strzelec Białystok. Przypomnieć należy, że zawodnicy Strzelca pokonali w pierwszej kolejce dwukrotnego Mistrza Polski Lechję Lwów Dzierżoniów, zaznaczając swoją pierwszą obecność pośród retro dżentelmenów bardzo mocnym akcentem.

Dnia 30 maja o godzinie 14:00 drużyna WKS Śmigły Wilno zmierzy się z kolejnym beniaminkiem rozgrywek Retro Ligi tj.: zespołem Czarni Lwów. Zawodnicy gospodarzy będą mięć szansę na odegranie się za poprzednią kolejkę, w której nie udało się odnotować zwycięstwa na swoim koncie. Goście będący po rozegranym meczu również bez zdobyczy punktowej zapewne przyjadą na spotkanie mocno zmotywowani. W kolejnym niedzielnym spotkaniu o godzinie 15:00 Lechja Lwów Dzierżoniów ugości w swoim mieście zawodników Hakoach Będzin. Będzie to bardzo istotne spotkanie zarówno dla gospodarzy jak i gości ponieważ są to drużyny, które w pierwszej kolejce przegrały swoje mecze. Dodatkowego smaczku spotkaniu dodaje wspomnienie ubiegłorocznej, niezwykle wyrównanej rywalizacji obu zespołów w półfinale sezonu 2020. Dwumecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Lechji.

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia. Liczymy na piękna rekonstrukcję, mnóstwo pozytywnych wrażeń, sportową rywalizację oraz dużą liczbę strzelonych bramek.

 

Bądź z nami. Zapraszamy na stadiony oraz przed ekrany monitorów.

ZAWODY ODBĘDĄ SIĘ BEZ WZGLĘDU NA POGODĘ!