Zapowiedź: 5 Kolejka 28.08.2021 r.

Retro Liga to miejsce, w którym cenimy źródła historyczne dotyczące piłki nożnej w Polsce. Zabytki, pomniki, dokumenty, zdjęcia, zapiski to najbardziej wartościowe źródła naszej wiedzy o wydarzeniach z przeszłości. Poświęcamy czas na ich odnalezienie, przestudiowanie i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Historie, które odnajdujemy są ciekawe, czasami tragiczne, a miejscami dające się oczarować – taka jest nasza działalność. Pamiętajmy, że Retro Liga jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowo-historycznym skupiającym zespoły odtwarzające polskie kluby sportowe działające w II RP i nieistniejące po 1939r. Głównym założeniem naszego projektu jest wskrzeszenie rozgrywek piłki nożnej opartych na przedwojennych przepisach, strojach i klimacie. Tegoroczne rozgrywki obfitują w niesamowite zwroty akcji, zaskakujące zdarzenia i potwierdzają dbałość Retro Ligi o historyczną pamięć i tożsamość.

Do zakończenia obecnych rozgrywek Retro Ligi pozostały zaledwie trzy kolejki, a punktowy ścisk w tabeli jednoznacznie sugeruje, że należy powalczyć o każde zwycięstwo, które przybliży drużyny do upragnionego celu i najwyższych miejsc w tabeli. W dniu 28 sierpnia 2021 rozegrane zostaną dwa spotkania. Mecz na szczycie tabeli, w którym zmierzą się zajmujący czwarte miejsce WKS 37 PP Kutno i niepokonany lider Retro Ligi, drużyna Strzelca Białystok, przyniesie z pewnością dużo emocji. Piłkarze z Kutna postawią ciężkie wymagania zawodnikom gości, licząc na dwa punkty za zwycięstwo. Umożliwiłoby to przybliżenie się przed ostatecznymi rozstrzygnięciami w Retro Lidze do upragnionego pierwszego miejsca, a tym samym zaszczytnego tytułu Mistrza Retro Ligi. Z pewnością zawodnicy gości nie ułatwią tego zadania. Znani z dobrego przygotowania motorycznego oraz nieustającego pressingu piłkarze Strzelca również liczą na utrzymanie passy i powrót w dobrym nastroju do rodzinnej miejscowości. Uzyskując dwa punkty w Kutnie zawodnicy z Choroszczy potwierdziliby dobrą formę i umocniliby się na szczycie tabeli w drodze po pierwszy tytuł Mistrza Retro Ligi.

Drugie niedzielne spotkanie zostanie rozegrane w Kozienicach, gdzie zawodnicy WKS Grodno podejmą drużynę WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz. Przygotowania do spotkania zaświadczą o formie, w jakiej znajdują się w/w zespoły. Patrząc na historię rozgrywek oraz skład drużyny z Kozienic oraz Łowicza należy przyznać, że miejsce w tabeli mogłoby być lepsze. Właśnie o to powalczą w sobotnie popołudnie obie drużyny. Czy WKS Grodno powróci do serii zwycięstw, a może to zawodnicy z Łowicza pokażą, że to im należą się dwa punkty. Odpowiedź na to pytanie poznamy już w sobotę.

Zapraszamy na stadion!

Zawody odbędą się bez względu na pogodę!