Zapowiedź: 6 Kolejka 11/12.09.2021 r.

W kluczową fazę wchodzi rywalizacja dżentelmenów w Retro Lidze, w ramach której zawodnicy odtwarzają istniejące jeszcze w poprzednim stuleciu kluby. Zaskoczy Państwa skórzane, twarde obuwie z drewnianym podbiciem. Dość niezwykłe zjawisko w dzisiejszej piłce nożnej, a możliwe do oglądania tylko i wyłącznie w Naszych rozgrywkach. Wykonane z tego samego materiału piłki, które powodują duże urozmaicenie rozgrywki. Piłkarze w stylizowanych na tamte lata strojach oraz odpowiednio ubrani sędziowie. To wszystko zobaczą Państwo w nadchodzących dniach, na boiskach w całej Polsce.

Pomysłodawca rozgrywek Piotr Marciniak w takich słowach opisuje tożsamość Retro Ligi:

„Przyjęliśmy sobie jako Retro Liga kilka elementarnych przepisów. Pierwszy z nich jest taki, że do rozgrywek przystępują wyłącznie zespoły zgłoszone przez fundacje lub zespoły historyczne. Te drużyny musiały przestać istnieć przed 1939 rokiem, co jest formą hołdu dla piłkarzy, którzy występowali w przedwojennych rozgrywkach„

Podkreślając istotę rywalizacji przedstawiamy Państwu zestawienie spotkań dżentelmenów podczas 6 kolejki ligowej, w której zmierzą się:

11.09.2021 r. Czarni Lwów contra WKS 37 Pułk Piechoty Kutno

12.09.2021 r. Strzelec Białystok contra Hakoach Będzin

12.09.2021 r. WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz contra Lechja Lwów Dzierżoniów

Każda drużyna walczy o jak najwyższą pozycję w końcowym rankingu, jednak zwrócić należy uwagę na hitowe spotkanie Czarnych z zawodnikami WKS 37 Pułk Piechoty. Dysponując szeroką kadrą i dobrą jakością zawodników obie drużyny w planach mają zapewne zdobycie 2 punktów, aby zmniejszyć dystans do lidera. Będzie to zapewne mecz pełen walki do czego przyzwyczaiły nas „Powidlaki”. Nadmiernych emocji dostarczy również spotkanie Strzelca Białystok, który może zapewnić sobie, zwycięstwem nad drużyną z Będzina, tytuł Mistrza Polski. Do tej pory zawodnicy reprezentujący Strzelca stracili tylko 6 goli aplikując rywalom oszałamiające 37 bramek. Jak zakończy się spotkanie?. Czy Hakoach postawi rywalowi trudne warunki?. Przekonają się Państwo już 12 września.

Zmagania dotyczące 6 kolejki zakończy spotkanie WKS 10 Pułku Piechoty z obrońcami tytułu Lechją Lwów. Zawodnicy z Dzierżoniowa wciąż grają o najwyższe pozycję, a więc pozostaje im zaskoczyć rywala i złożyć zwycięskie – 2 punktowe odwiedziny. Czy obie drużyny wystąpią w najmocniejszych składach przekonacie się Państwo już o godzinie 16:00 w Łowiczu.

Zapraszamy na stadion!

Zawody odbędą się bez względu na pogodę!