Zapowiedź FINAŁOWEJ KOLEJKI RETRO LIGI

Jutro na gościnnych boiskach Siewierza i Żelisławic rozegramy ostatnią, decydującą o tegorocznym układzie tabeli kolejkę Retro Ligi. Jej organizatorem jest będziński Hakoach, przy współpracy miasta i gminy Siewierz i pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pana Zdzisława Banasia.


W pierwszym meczu jeden z dwóch pretendentów do tytułu Wicemistrza Polski – drużyna Lechji Lwów (jak pamiętamy – dwukrotny Mistrz Polski) zagra z walczącą o czwartą pozycję w tabeli ekipę WKS Grodno z Kozienic (zeszłoroczny wicemistrz Polski). Obie drużyny będą więc niezwykle zmotywowane, zeszłoroczny finał zakończył się zwycięstwem Lechji 2:0) . Jeden z graczy drużyny z Kozienic – Piotr Bolek jest również liderem klasyfikacji najlepszych strzelców sezonu, z dorobkiem 9 bramek. Spotkanie to rozegrane będzie na stadionie w Żelisławicach.


Jednocześnie na stadionie drużyny LKS Przemsza Siewierz w Siewierzu gospodarz kolejki – Hakoach Będzin zagra z WKS 37 Pułk Piechoty z Kutna. Obie drużyny walczą o IV. miejsce w tegorocznym sezonie. Jak zapewne pamiętają wszyscy kibice – zeszłoroczne spotkanie tych drużyn w meczu o III. miejsce rozegrane w Kobierzycach zakończyło się wynikiem 1:1. Zgodnie z regulaminem rozgrywek Retro Ligi o zwycięstwie Hakoach zadecydował rzut monetą. W tym roku zawodnicy WKS 37 Pułku Piechoty na swoim profilu facebookowym zapowiadali rozstrzygnięcie spotkania na murawie stadionu – co może, aczkolwiek w przypadku remisu, nie musi się stać. Najlepsi strzelcy obu drużyn to Damian Humski – wicelider klasyfikacji strzelców (8 bramek) i Kamil Miszczak (6 bramek).


O godzinie 15:00 na boisku w Siewierzu rozegrane zostanie ostatnie spotkanie tegorocznego sezonu: mecz między doskonale prezentującymi się w tym sezonie beniaminkami Retro Ligi. Pewna tytułu Mistrza Polski drużyna Strzelca Białystok z dalekiej Choroszczy spotka się ze znajdującymi się obecnie na drugim miejscu tabeli Czarnymi Lwów. Czarni, podobnie jak Lechja Lwów, walczą o tytuł wicemistrzowski. Mecz ten zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ znamy waleczność obu drużyn. Najlepszymi strzelcami poszczególnych klubów są Rafał Fiesiak (7 trafień) i Rafał Koszyka (6 goli).


Niestety z powodu wycofania się z rozgrywek drużyny WKS Śmigły Wilno nie zostało zaplanowane czwarte spotkanie – mecz WKS 10 Pułku Piechoty z Łowicza z drużyną Śmigłego Wilno z Warszawy. Oznacza to automatycznie walkower dla WKS 10 Pułku Piechoty.


Po rozegraniu tego spotkania, około godziny 17:15 organizatorzy planują uroczystość wręczenia medali dla najlepszych drużyn sezonu oraz nagród indywidualnych dla najlepszego strzelca Retro Ligi i najlepszego bramkarza Retro Ligi.

„Z ogromną radością w imieniu Zarządu Fundacji Rutki Laskier, Hakoach Będzin oraz władz miasta Siewierza serdecznie zapraszam wszystkie drużyny Retro Ligi do gościnnego Siewierza. Mam nadzieję, że tradycje dawnego Księstwa Siewierskiego oraz zamiłowanie do sportu i dawnego futbolu przyniosą wszystkim zawodnikom dużo radości, uśmiechu oraz zdrowej rywalizacji w oparciu o zasady retro piłki i fair play.
Na drużyny grające w Retro Lidze czeka już jutro zamówiona wyśmienita pogoda, stadiony przygotowane do decydujących rozgrywek, medale i puchary oraz bufet obficie zaopatrzony.”
Adam Szydłowski
Prezes Fundacji Rutki Laskier i Hakoach Będzin

Dla przypomnienia w klasyfikacji na najlepszego strzelca pierwsze trzy miejsca zajmują:

  1. Piotr Bolek z WKS Grodno z dorobkiem 9 bramek
  2. Damian Humski z Hakoach Będzin – strzelec 8 bramek
  3. Rafał Fiesiak ze Strzelca Białystok – 7 trafień