Sezon 2024 – Startujemy!

Zapraszamy do pierwszej kolejki sezonu 2024  ogólnopolskich rozgrywek Retro Liga, które stanowią niezwykłe spotkanie z historią polskiej piłki nożnej. Drużyna TS Victoria Sosnowiec stanie do walki z WKS 37 Pułkiem Piechoty Kutno, a emocje rozpoczną się 13 kwietnia, o godzinie 17:00 na Stadionie KKS Czarni Sosnowiec przy al. Józefa Mireckiego w Sosnowcu.

Retro Liga to nie tylko sportowe zmagania, lecz także powrót do czasów przedwojennych, gdy polskie kluby sportowe emanowały niepowtarzalnym klimatem. Naszym celem jest odtworzenie atmosfery tamtych czasów, począwszy od strojów po przedwojenne przepisy gry.

Nie mniej pasjonujące będzie spotkanie LKS Lechja Lwów z WKS 10 Pułkiem Piechoty Łowicz, które odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 14:00 na Stadionie OSiR Dzierżoniów przy ul. Strumykowej w Dzierżoniowie. Obydwie drużyny przygotowują się do starcia, mając na uwadze nie tylko sportowy prestiż, lecz także dziedzictwo i tradycję, które odżywają w każdym uderzeniu piłki.

Pierwsza kolejka Retro Ligi zapowiada się jako niezapomniane przeżycie dla miłośników piłki nożnej oraz entuzjastów historii sportu w Polsce. Bądźcie gotowi na powrót do czasów, które kształtowały nasze dziedzictwo sportowe i emocje, które trwają przez pokolenia.