Media Day Retro Ligi 2024

To było wydarzenie godne miejsca, w którym zostało zorganizowane! W poniedziałek, 11 marca 2024 roku, w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego sezonu rozgrywek Retro Ligi. Podczas dzisiejszej przedsezonowej prezentacji zespołów tworzących Retro Ligę, w tym symbolicznym dla polskiego sportu miejscu, przedstawiciele 8 drużyn, które będą rywalizować w tym roku o mistrzostwo, zaprezentowali swoje zespoły, przybliżając zgromadzonym gościom swoją historię oraz bieżące dokonania, a także opowiadając o planach na nowy sezon.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przybyłych gości przez Prezesa Stowarzyszenia Retro Liga – Piotra Marciniaka. Następnie głos zabrali pani Dyrektor Aleksandra Czechowicz Woźniak oraz Dyrektor Muzeum Sławomir Majcher.

Gościem honorowym był były selekcjoner reprezentacji, a zarazem przyjaciel naszego Stowarzyszenia, trener Andrzej Strejlau, który życzył wszystkim kontynuowania pasji do sportu i popularyzowania historii.

Ponadto wśród gości znaleźli się przedstawiciele Ekstraklasy S.A., a także portalu Dawny Football. Ważnym punktem dnia było podpisanie listów intencyjnych o współpracy na polu popularyzacji historii sportu pomiędzy Stowarzyszeniem Retro Liga a Stowarzyszeniem Historia Wisły, które reprezentowali Zdzisław Skupień i Jakub Zalotyński oraz Fundacją KitsUP, którą reprezentowali Artur Banach i Adam Rybczyński.

Z okazji 5. rocznicy powstania Stowarzyszenia Retro Liga na gości czekał okazały tort nawiązujący do wszystkiego, co ważne w projekcie Retro Liga. Z tej okazji pragniemy podziękować firmie „Palce Lizać Arkadiusz Zając”.

W sezonie 2024 w rozgrywkach wezmą udział: – Strzelec Białystok z Choroszczy – Mistrz Polski 2021, 2022, 2023 – Lechia Lwów z Dzierżoniowa – Mistrz Polski 2020, 2019 – T.S. Victoria Sosnowiec – WKS 42 Pułk Piechoty z Białegostoku – Czarni Lwów z Wałbrzycha – Pogoń Lwów z Żarowa – WKS 37 Pułk Piechoty z Kutna – WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania i śledzenia rozgrywek w mediach społecznościowych oraz na naszej stronie internetowej. Pierwsza kolejka odbędzie się już w dniach 13-14 kwietnia.

 

Autor: Wojciech Cianciara, Robert Janowiak.