100-lecie istnienia MZPN

W niedzielę na Ośrodek Hutnik AKTYWNA WARSZAWA, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zainaugurował cykl wydarzeń z okazji 100-lecia istnienia.
Impreza odbyła się w klimacie lat dwudziestych – zawodnicy, sędziowie, obsługa, a nawet kibice byli przebrani w stroje z tego okresu. W pierwszej kolejności rozegrano turniej drużyn juniorskich. Następnie na murawę przy Marymonckiej wbiegli zawodnicy REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH i byłych Reprezentantów Kadry Narodowej wśród których byli oczywiście reprezentanci Retro Ligi.
Obszerną relację z tego wydarzenia przedstawia Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. 

Głównymi atrakcjami były turniej dziecięcy rocznika 2013 z udziałem reprezentacji z Delegatur naszego Związku z Ciechanowa-Ostrołęki, Płock, Radomia, Siedlec i dwóch ekip z Warszawy, który komentował Wujek Samo Zło, a także mecz Reprezentacji Artystów Polskich z Reprezentacją byłych Piłkarzy ubranych w stroje sportowe z lat dwudziestych ubiegłego wieku. Mecz Gwiazd poprowadził sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak.

Podczas całego wydarzenia przygrywała nam Kapela Praska. Czas umilały nam również przedstawicielki Grupy Rekonstrukcji Historycznej „BLUSZCZ” ubrane w stroje sprzed stu lat, a historię piłki nożnej przybliżyli nam Krzysztof Zając i Piotr Marciniak (prezes RERTO LIGI). Najmłodsi mogli skorzystać z rozrywki w postaci dmuchanych zjeżdżalni, a po zabawie skosztować słodkich i soczystych jabłek dostarczonych wraz z „dmuchańcami” przez Artura Całkę, członka Zarządu Mazowieckiego ZPN. Czas można było również spędzić grając w futbol na mini boisku przygotowanym przez firmę DECATHLON. Wszystkie dzieci uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe medale, a Reprezentacje Artystów i Piłkarzy okolicznościowe Puchary.”