IV Kolejka Ligowa

IV kolejka Retro Liga – powrót do przeszłości, który łączy pokolenia!

Retro liga posiada niezwykły urok i przyciąga fanów futbolu, którzy pragną powrotu do korzeni tej pięknej gry. Bez względu na wynik, to właśnie emocje, rywalizacja i piłkarska historia przyciągają kibiców na stadiony. 

W dniu 17.06.2023 r. rozegrane zostały dwa spotkania czwartej kolejki ligowej. Jedno zwycięstwo gospodarzy oraz jedno gości zapewniły dwa punkty do ligowej tabeli. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spotkań czwartej kolejki ligowej, a tymczasem serdecznie zapraszamy na relację z dzisiejszych wydarzeń w Choroszczy oraz Bełchowie.

Strzelec Białystok 2:1 Victoria Sosnowiec.

Co za emocjonujący mecz mieliśmy dziś w retro lidze! Victoria Sosnowiec, lider tabeli, spotkała się na wyjeździe z drużyną Strzelec Białystok, która traciła do Sosnowiczan zaledwie dwa punkty. To był prawdziwy mecz na szczycie! Stadion w Choroszczy otulony upalnym słońcem gościł te dwie potężne drużyny! A jakże! Warunki atmosferyczne nie miały znaczenia – zawody ogólnopolskiej Retro Ligi toczą się zawsze bez względu na pogodę!

Obie ekipy wyszły na murawę w najmocniejszych składach, gotowe do bitwy. Zawodnicy oddali hołd duchowi przeszłości, korzystając z retro piłki i nosząc retro stroje. To był absolutny powrót do korzeni futbolu! Ale to nie wszystko! To był prawdziwy festiwal piłkarski! Widzowie mogli emocjonować się spotkaniem przez pełne 90 minut! Byliśmy świadkami parad bramkarzy i genialnych akcji! Należy podkreślić postawę bramkarza Victorii Sosnowiec! Wykazał się niesamowitym refleksem, broniąc rzut karny i nie raz ratując drużynę przed pewną stratą gola. Jego interwencje to były prawdziwe arcydzieła, które wprawiały w osłupienie wszystkich obserwujących ten mecz!

Taktyka i strategia grały w tym spotkaniu pierwsze skrzypce. Zarówno Strzelec Białystok, jak i Victoria Sosnowiec, zaserwowały nam pełną dawkę zaangażowania i walki. Obie drużyny skupiły się na swoich mocnych stronach stawiając przed przeciwnikiem trudne zadanie. Akcje były spektakularne, a strzały groźne jak burza!

Oczywiście, mimo ostatecznego rezultatu 2:1 na korzyść Strzelca Białystok, zawodnicy obu drużyn powinni być dumni z siebie. Pokazali prawdziwą piłkarską duszę i oddali hołd historii futbolu. Ta gra przypomniała nam, dlaczego pokochaliśmy ten sport – dla tych emocji, strategii i piękna, które wypełniają każdą chwilę na boisku.

WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz 0:3 Pogoń Lwów Retro Liga Żarów.

17 czerwca 2023 roku o godzinie 17:00 rozegrało się niezwykłe piłkarskie widowisko w ramach ogólnopolskiej Retro Ligi, przenoszące nas w czasie do atmosfery futbolu sprzed wojny. Naprzeciw siebie stanęły drużyny gospodarzy, WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz, oraz zawodnicy Pogoń Lwów Retro Liga Żarów, gotowi na niezapomnianą potyczkę.

WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz miał kilka wspaniałych okazji do zdobycia bramki. Niestety, jeden z mocnych strzałów zakończył się uderzeniem w słupek bramki przyjezdnych. Retro liga nadaje temu spotkaniu wyjątkowy charakter. W drużynie gospodarzy znajduje się liczna grupa zawodników, którzy debiutują w tych rozgrywkach, opartych na przedwojennych przepisach i atmosferze. Widać po czwartej kolejce ligowej, że z każdą minutą spędzoną na retro boiskach, ich kontrola nad piłką rośnie w imponującym tempie. Niestety, dzisiejszy wynik 0:3 nie oddaje pełni możliwości gospodarzy.

Dżentelmeni z Pogoni Lwów Retro Liga Żarów perfekcyjnie wykorzystali każdy błąd w formacji obronnej WKS 10 Pułk Piechoty, co przyniosło im aż trzy gole. Składne akcje, płynna wymiana podań między obroną a pomocą oraz efektywna gra ataku gości stanowiły dla zawodników z Łowicza poważne wyzwanie. Mimo to, mecz był pełen walki, sportowych ambicji i zaciętych pojedynków na boisku. Nikt nie zamierzał opuścić murawy pokonany, co było widoczne w starciach dżentelmenów.

Po spotkaniu rozmawialiśmy z Wojciechem Cianciarą, reprezentującym WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz:

“Na wstępie chciałbym serdecznie pogratulować zawodnikom Pogoni zasłużonego zwycięstwa. Pokazaliście niesamowitą ambicję i doświadczenie, które zdobyliście na boiskach retro ligi. To było prawdziwe piłkarskie show! Paradoksalnie możemy powiedzieć, że zagraliśmy najprawdopodobniej najlepszy mecz pod względem organizacji i kultury gry w tegorocznych rozgrywkach. Stworzyliśmy naprawdę wspaniałe widowisko!

Niestety, nie zdołaliśmy wykorzystać okazji, które mieliśmy. Gdybyśmy to zrobili, wynik byłby zupełnie inny. Ale nie poddajemy się! Nie składamy broni i wierzymy, że nasz postęp, który jest widoczny na boisku, przyniesie nam cenne punkty do ligowej tabeli! To tylko kwestia czasu i naszej determinacji!

Chciałbym także serdecznie podziękować wszystkim kibicom, którzy dzisiejszego wieczoru stworzyli niesamowitą atmosferę, dopingując nas i wierząc w nasze zwycięstwo. Wasze wsparcie jest dla nas niezmiernie ważne i daje nam dodatkową motywację!

Dziękujemy jeszcze raz i do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!”

Zawodnicy obu drużyn zaprezentowali wysoki poziom techniki, strategiczną wizję gry i niesamowitą pasję do piłki nożnej. To był prawdziwy festiwal retro futbolu, który porwał zarówno zawodników, jak i kibiców. W Retro Lidze można podziwiać nie tylko umiejętności, ale także oddanie każdej drużyny, co przekłada się na emocjonujące widowiska.

Sytuacja w tabeli po dwóch spotkaniach czwartej kolejki ligowej: