Wojskowy remis

W niedzielę 15 maja br. pierwszy swój mecz rozegrała drużyna WKS 42 Pułk Piechoty z Białegostoku. Zmierzyła się ona w Kutnie z miejscową drużyną WKS 37 Pułku Piechoty, którą niedawno otrzymała tytuł „Drużyny Roku Ziemi Kutnowskiej 2021”. Relację z tego spotkania przesłał nam kierownik drużyny z Białegostoku, Kamil Niesterowicz.


15 maj 2022r. jest to historyczna data dla naszego zespołu. W tym dniu oficjalnie zadebiutowaliśmy w meczu Retro Ligi rozpoczynając naszą historyczno-piłkarską przygodę. W pierwszym pojedynku o mistrzostwo RETRO LIGI przyszło nam zmierzyć się na wyjeździe w Kutnie z miejscową drużyną WKS 37 PP, która swoje mecze rozgrywa na klimatycznym stadionie “Kutnowianki”. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Krzysztof Perkowski. Nasz trener, Mateusz Brański tak opisuje to spotkanie:

„Zaczęliśmy mecz zgodnie z tym, o czym rozmawialiśmy i po kilku minutach było wiadomo, że jednak potrafimy nie tylko celnie kopać po nogach rywali, ale i futbolówkę. W pierwszej połowie stworzyliśmy sobie kilka świetnych, w tym dwie doskonałe akcje, które powinny zakończyć się naszymi trafieniami, ale niestety zabrakło centymetrów. Po dwóch stworzonych i zmarnowanych „setkach” mało brakowało, a wyręczyłby nas w zdobyciu pierwszego gola w historii „nowego” WKS-u rywal, minimalnie chybiąc po przypadkowym uderzeniu na własną bramkę. Gdy mogło wydawać się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, niedługo przed jej końcem w dość łatwy sposób straciliśmy bramkę. Rywale wykorzystali jedyny w tym meczu chaos organizacyjny w naszych szeregach. Na drugą połowę wychodziliśmy z chęcią konsekwentnego realizowania założeń przedmeczowych. Druga połowa to zdecydowanie bardziej wyrównana gra z obu stron, gdzie my, jak i rywale mieliśmy swoje dobre okazje do zdobycia gola. Na szczęście to my zdobyliśmy bramkę po uderzeniu z niedalekiej odległości, które mogło się wydawać, wyląduje w oddalonych o 30 metrów od boiska drzewach. Jednak wylądowało ku naszej radości w okienku bramki przeciwników. Mecz zakończył się remisem 1-1, choć należy zaznaczyć, że remis w końcówce zawdzięczamy naszemu bramkarzowi, który ratował nas z opresji w słabszym fragmencie meczu w naszym wykonaniu, gdzie oddaliśmy inicjatywę rywalom.Podsumowując, z nadziejami na kolejne punkty patrzymy w przyszłość.”

Po końcowym gwizdku z jednej strony czuliśmy lekki niedosyt, a z drugiej, że ten remis był sprawiedliwy. Taka jest piłka, taki jest sport i już powoli myślimy o kolejnym meczu tym razem przed własną publicznością.
Piłkarskie emocje opadły i już na spokojnie można było zacząć rozgrywać „trzecią połowę”. Koledzy z WKS 37 PP nie dość, że na ten dzień zamówili ładną pogodę, to również przygotowali pomeczowe spotkanie przy grillu. 
Jeszcze raz dziękujemy chłopakom z WKS 37 PP za wzorową organizację zawodów. Serwus!
Na pełną relację z dnia meczowego zapraszamy na www.facebook.com/WKS42PP https://fb.watch/d7A9DFRfHj/
Z wyrazami szacunku, Kamil


WKS 37 Pułk Piechoty – WKS 42 Pułk Piechoty 1:1

Bramki: 42’ 1:0 Saganiak (WKS 37PP), 78’ 1:1 Perkowski (WKS 42PP)

WKS 37 Pułk Piechoty: Włodarczyk – Jóźwiak, Kaźmierczak, Janakowski, Świderski, Miszczak K, Karczewski, Strzelecki, Gołębiowski, Bożym, Miętkiewicz, Krupski, Lebiedowicz K, Saganiak, Rajski, Miszczak R, Szmigielski

WKS 42 Pułk Piechoty: Białous – Płoński, Bohdanowicz, Janucik, Piętka, Grygoruk, Korbut, Lisowski, Wasilewski, Perkowski, Zinówko, Tesarek, Grodzki, Kadłubowski, Świrydowicz, Pugacz, Niesterowicz