Hołd dla Henryka Reymana

W ramach wstępu do meczu VI kolejki Retro Ligi pomiędzy WKS 37 Pułk Piechoty z Kutna i WKS 10 Pułk Piechoty z Łowicza rozgrywanego w Kutnie, przedstawiciele naszego Stowarzyszenia postanowili uczcić pamięć reprezentanta Polski (lata 1922–1931), olimpijczyka, legendarnego napastnika Wisły Kraków, trenera i działacza piłkarskiego, podpułkownika Wojska Polskiego – Henryka Reymana. Symboliczna wiązanka przyozdobiła tablicę pamiątkową zdobiącą bramę wejściową na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Kutnie. W tym roku przypada 60. rocznica Jego śmierci.

W celu podkreślenia charakteru działalności Retro Ligi. Składający wiązankę ubrani byli w epokowe stroje w których Henryk Reyman reprezentował zarówno Wisłę Kraków, jak również reprezentację Polski. Stroje widoczne na zdjęciach są rekonstrukcją autorstwa naszego stowarzyszenia i oddają charakter działań członków Stowarzyszenia Retro Liga.

Stowarzyszenie Retro Liga koncentruje się nie tylko na organizacji rozgrywek piłkarskich rozgrywanych na przedwojennych zasadach i w przedwojennym sprzęcie sportowym. Retro Liga zwraca także szczególną uwagę na dbanie o pamięć i oddawanie czci wybitnym sportowcom, którzy kształtowali polski sport w początkach jego istnienia – ponad wszelkimi podziałami. Taką postacią na pewno był Henryk Reyman. Jesteśmy dumni, że mogliśmy tym drobnym gestem przypomnieć jego historię. Nie zatrzymujemy się jednak i zabieramy się do szykowania kolejnej akcji ku pamięci.

 

Autorem zdjęć jest Grzegorz Kluczek.