II Kolejka – Podsumowanie

Druga kolejka Retro Ligi sezonu 2023 została rozegrana w dniach 22, 23 oraz 26 kwietnia. Zmagania rozpoczęły się na boisku w podkutnowskich zostrowach gdzie spotkały się dwie drużyny o prawdopodobnie najstarszej średniej wieku swoich graczy, czyli WKS 37 PP i TS Victoria Sosnowiec.

Piękna pogoda sprzyjała rozegraniu spotkania, aczkolwiek pewien niepokój budził stan murawy – trawa była dość wysoka, co niewątpliwie utrudniało rozgrywkę. W krótkim czasie po rozpoczęciu spotkania, bo już w 4 minucie do bramki gości trafił król strzelców Retro Ligi w sezonie 2021 – Damian Humski. Po stracie bramki do ataku ruszyła drużyna z Kutna, jednak drużyna Victorii kontrolowała grę obronną, jednocześnie przeprowadzając groźne kontrataki. Gospodarzom udało się wyrównać strzelcem bramki na 1:1 był Andrzej Jóźwiak. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie widoczna była niewielka przewaga graczy Victorii, zakończona zdobyciem drugiej bramki, którą zdobył Bartek Matlachowski w 65 minucie spotkania. Taki wynik utrzymał się do końca meczu. Oczywiście po jego zakończeniu odbyło się krótkie spotkanie towarzyskie, które podobnie, jak mecz przebiegało w sympatycznej, dżentelmeńskiej atmosferze.

 

WKS 37 Pułk Piechoty Kutno 1:2 Victoria Sosnowiec.

 

 

 

W niedzielę odbyło się spotkanie w Łowiczu gdzie przeciwnikiem WKS 10 Pułku Piechoty była drużyna Lechji Lwów Dzierżoniów. Mecz odbywał się w dobrej atmosferze. Warunki pogodowe były bardzo dobre, stan boiska dobry – gdzieniegdzie były widoczne ubytki murawy na boisku. WKS 10 PP Łowicz ruszył na bramkę rywala od samego początku. W pierwszych 5 minutach gry mieli 2 dogodne okazje, które można było zamienić na gola. Niestety w obu przypadkach strzały były niecelne. Piłkarze z Łowicza do 20 minuty dyktowali tempo gry i częściej stwarzali sytuacje pod bramką rywali. Niestety dla nich, pierwszego gola w 21 minucie strzelił zawodnik gości – Marcin Sobczyk, który wykorzystał indywidualny błąd jednego z obrońców łowickiej drużyny. To sprawiło, że Dziesiątka musiała zacząć odrabiać straty. Udało się tego dokonać w 43 minucie, gdy bezpośrednio z rzutu rożnego do bramki trafił Michał Brandt.

Na odpowiedź Lechii nie trzeba było długo czekać, zaledwie minutę później, wykorzystując złe ustawienie łowiczan, bramkę strzelił Bartłomiej Zadrożny. Do przerwy zatem było 1-2. Po przerwie gra na boisku zdecydowanie się wyrównała, obie drużyny starały się stworzyć dogodne okazje do strzelenia gola. W jednej z takich sytuacji w polu karnym WKS-u sfaulowany został zawodnik gości. Karnego na bramkę zamienił w 58 minucie Adam Charciarek. Kilka minut później, w 65 minucie zobaczyliśmy odpowiedź gospodarzy. Pięknym strzałem w samo okienko popisał się Michał Brandt. Łowiczanie do samego końca walczyli o odrobienie strat i przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, niestety bezskutecznie.

 

WKS 10 Pułk Piechoty Łowicza 2:3 LKS Lechja Lwów Dzierżoniów.

 

Bramki zdobyli: 0-1 – Marcin Sobczyk (21 minuta) 1-1 – Michał Brandt (43 minuta) 1-2 – Bartłomiej Zadrożny (44 minuta) 1-3 – Adam Charciarek z karnego (58 minuta) 2-3 – Michał Brandt (65 minuta).

 

Skład WKS 10 PP: Andrzej Włodarczyk (bramkarz),, Michał Brandt, Piotr Płuszka, Marcin Romanowski, Piotr Kapusta, Krzysztof Lebioda, Jarosław Gawinek, Dominik Boczek, Łukasz Burzyński, Wojciech Cianciara, Grzegorz Kluczek, Jacek Kunikowski, Wojciech Nosal, Przemysław Pichor, Paweł Pławiak, Piotr Skoneczny, Łukasz Rudnicki, Robert Janowiak

 

Skład Lechia Lwów: Szymon Beniuk, Paweł Bielawski, Adam Charciarek, Przemysław Natkański, Marcin Orliński, Bartłomiej Zadrożny, Remigiusz Markowski, Piotr Popek, Roman Krętuś (bramkarz), Paweł Misiewicz, Łukasz Juszczyk, Marcin Sobczyk.

 

 

Wyniki pozostałych spotkań prezentują się następująco: 

Czarni Lwów 8:1 Pogoń Lwów Retro Liga Żarów

Komisja Dyscyplinarna Retro Ligi, działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego nałożyła na dwóch zawodników drużyny gospodarzy karę dyskwalifikacji w wymiarze dwóch meczów za nadmierne dyskusje z sędziami.

Strzelec Białystok 0:1 WKS 42 Pułk Piechoty Białystok

 

Sytuacja w tabeli po drugiej kolejce: