Relacja z KitsUp2

W sobotę 30.09 na Campusie SGGW w Warszawie odbyło się drugie spotkanie fanów i kolekcjonerów koszulek piłkarskich #KITSUP2. W wydarzeniu tym nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Retro Ligi.

Na naszym stoisku, które przykuwało uwagę reprodukcjami przedwojennych koszulek klubowych i reprezentacyjnych, uczestnicy spotkania mogli poznać historię koszulki piłkarskiej oraz zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Retro Liga. Najodważniejsi skorzystali z okazji, by przymierzyć footbalowe trzewiki z lat 30. ubiegłego wieku i spróbować swoich umiejętności gry skórzanymi piłkami.

W trakcie tego wydarzenia Retro Liga miała swój panel na którym Prezes Stowarzyszenia Piotr Marciniak wraz z gościem specjalnym Redaktorem Stefanem Szczepłkiem opowiedzieli o swoich pasjach związanych z historią piłki nożnej. Piotr przedstawił Stowarzyszenie Retro Liga, genezę jego powstania i najważniejsze projekty. Pan Stefan natomiast zaprezentował perełki ze swojej prawie tysięcznej kolekcji koszulek piłkarskich, wśród których były m.in. koszulka Zbigniewa Bońka z Juventusu Turyn, czy koszulka Brazylii z meczu towarzyskiego z Polską z 1966 roku na słynnej Maracanie.

Mimo, że nasze stoisko nie prowadziło sprzedaży koszulek piłkarskich, przyciągnęło ono wiele osób zainteresowanych działalnością Retro Ligi. Spontaniczne spotkanie z red. Stefanem Szczepłkiem podczas którego opowiedział o różnych anegdotach związanych z koszulkami oraz z pracą dziennikarską było ciekawym doświadczeniem dla licznie zebranych wokół stoiska.

Dziękujemy Organizatorom #KITSUP2 za profesjonalną organizację i już teraz mówimy: do zobaczenia!

Autor: Robert Janowiak.