Start rozgrywek w sezonie 2023

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej do śledzenia nowego sezonu Retro Ligi, w którym zagrają takie drużyny jak WKS 37 Pułk Piechoty Kutno, Victoria Sosnowiec, WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz, Strzelec Białystok, WKS 42 Pułk Piechoty Białystok, LKS Lechia Lwów Dzierżoniów, Czarni Lwów oraz Pogoń Lwów Żarów.

Retro Liga to projekt łączący elementy piłki nożnej z historią sportu. Jego celem jest ukazanie rozgrywek przedwojennej piłki nożnej ze szczególnym naciskiem na kluby, które zakończyły swoje funkcjonowanie w 1939 roku. Propagujemy wartość historyczną, szacunek do przeszłości oraz tolerancję. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnych społeczności, aktywizujemy grupy społeczne działając przeciwko wykluczeniu.

Rozgrywki Retro Ligi oparte są o przedwojenne przepisy gry w piłkę nożną dodające im unikalnego charakteru. Zawodnicy występują w przedwojennych strojach i butach, co pozwala na przeniesienie się w czasie i poczucie autentyczności.


Jednakże Retro Liga to nie tylko piłka nożna. Zawodnicy, którzy biorą udział w rozgrywkach są również zaangażowani w swoich społecznościach w działalność historyczną i charytatywną, co pokazuje, że piłka nożna może być narzędziem do budowania pozytywnych relacji i zmian społecznych. Naszą inicjatywę popiera wiele osób ze świata sportu: m. in. Joanna Jóźwik, Andrzej Strejlau, Ireneusz Jeleń, Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski, Sebastian Mila, Robert Korzeniowski.

Warto podkreślić, że Retro Liga to nie tylko projekt dla fanów piłki nożnej. To także inicjatywa, która pomaga zachować pamięć o historii oraz pokazać, że warto szanować przeszłość, aby lepiej zrozumieć teraźniejszość i kształtować przyszłość. Dlatego jeśli interesuje Cię piłka nożna i historia, to koniecznie śledź rozgrywki Retro Ligi i wspieraj lokalne społeczności. Zapraszamy na stadiony i do naszych mediów społecznościowych!

Możecie być Państwo pewni, że zaplanowane zawody odbędą się bez względu na pogodę, a drużyny wystąpią w najmocniejszych składach!