Zapowiedź 4. kolejka Retro Ligi

Już bardzo niewiele czasu brakuje do rozpoczęcia czwartej kolejki rozgrywek Retro Ligi. Spotkania niezwykłych dżentelmenów odbędą się na czterech stadionach sportowych. Jak przedstawia się terminarz? O której godzinie zawodnicy rozegrają interesujące zawody piłkarskie? Czy zawody odbędą się bez względu na pogodę? Kto zostanie liderem po czwartej kolejce? Zapraszamy na zapowiedź.

Rozpoczęcie czwartej kolejki nastąpi na Stadionie w Kutnie przy ulicy Oziębłowskiego. Zmierzą się niepokonany do tej pory zespół WKS 37 Pułk Piechoty Kutno z drużyną WKS Grodno Kozienice. Zespół z Grodna w poprzednich dwóch sezonach Retro Ligi uplasował się na II miejscu.

Historia spotkań w Retro Lidze pomiędzy tymi zespołami jest bogata, a mecze rozgrywane są na wysokim poziomie. Nie możemy doczekać się, jaki wynik padnie tym razem. Kto strzeli więcej bramek? Czy zawodnicy Kozienic wywiozą z ciężkiego terenu 2 punkty potwierdzając tym samym aspiracje do tytułu Mistrza Polski. O tym dowiecie się Państwo w sobotę – początek spotkania o godzinie 14:00. Spotkanie uświetni komentarz Pana Jerzego Papiewskiego oraz grająca na żywo orkiestra ze Stowarzyszenia Clonovia. Wydarzenie zrealizowane zostanie w ramach projektu „Historia kutnowskiej piłki nożnej na przykładzie Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty”. Zadanie publiczne jest finansowane ze środków budżetu Miasta Kutno.

Zapraszamy mieszkańców miasta Kutno do kibicowania – wstęp wolny.

W drugim sobotnim spotkaniu zmierzy się aktualny Mistrz Polski Lechja Lwów z Dzierżoniowa z drużyną gospodarzy – Czarnymi Lwów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00. Jest to wydarzenie wyjątkowe ze względu na fakt, że po raz pierwszy od 1945 roku na zielonej murawie spotkają się dwie lwowskie drużyny. Czarni Lwów zagrają po raz pierwszy jako gospodarze. Jak czytamy na facebook-u drużyny LKS Lechja Lwów „Te dwie lwowskie drużyny zmierzyły się dotychczas tylko dwa razy na najwyższym szczeblu rozgrywek. Było to w roku 1931 kiedy to w 6. kolejce ówczesnych rozgrywek, w dniu 26 kwietnia, Lechja w meczu u siebie przegrała w stosunku 2:4. Również porażką “Lechistów” zakończyło się drugie derbowe spotkanie. W rewanżu Czarni ograli Lechię 3:2, a mecz rozegrano 2 sierpnia 1931 roku. Jutro zaczynamy dopisywać kolejny rozdział w spotkaniach derbowych. Czas odwrócić złą kartę i wygrać z Czarnymi. Zapowiada się ekscytujące widowisko. Trzymajcie za nas kciuki.”

Zapraszamy do na stadion !

Słoneczna niedziela 27 czerwca rozpromieni dwie rywalizujące ze sobą drużyny tj. dotychczasową rewelację rozgrywek drużynę Strzelec Białystok oraz biało – niebieskich rywali, czyli WKS 10 Pułk Piechoty Łowicz. Pomiędzy ciężkimi treningami a wyjazdami na spotkanie Reprezentacji Polski w ramach EURO 2020 udało się porozmawiać z Jackiem Dąbrowskim, reprezentującym drużynę Strzelca, który zapowiada walkę o zwycięstwo w kolejnych spotkaniach. Strzelec z pewnością będzie chciał utrzymać dobrą formę sportową potwierdzając ją zdobyciem kolejnych dwóch punktów. Drużyna z Łowicza, zajmująca w tabeli 5. miejsce z jednym zwycięstwem oraz jedną porażką, nie odda punktów za darmo. Zapraszamy na emocjonujące spotkanie już w niedzielę o godzinie 12:30. Zapowiada się walka do ostaniej minuty.

Czwartą kolejkę zakończymy w Zagłębiu Dąbrowskim, gdzie Hakoach Będzin zmierzy się z drużyną WKS Śmigły Wilno. Zawodnicy z Będzina w tegorocznych rozgrywkach zmierzyli się już z dwoma drużynami – wicemistrzem i mistrzem zeszłorocznych rozgrywek. W pierwszym spotkaniu po zaciętej rywalizacji Hakoach uległ drużynie WKS Grodno, a następnie w kolejnym meczy wyjazdowym przegrał jednym golem z drużyną LKS Lechją Lwów. WKS Śmigły również przegrał dwa pierwsze spotkania. Kto wyjdzie z tej potyczki zwycięski ? Obie drużyny potrzebują pierwszego zwycięstwa i pierwszych dwóch punktów w tabeli Retro Ligi. Na spotkanie zapraszamy o godzinie 13:00 na Stadion Sportowy w Będzinie przy ul. Sportowej 6.