Wielki finał – Wyniki

Zapomnijcie na chwilę o nowoczesnych stadionach, technologii wideo oraz perfekcyjnych boiskach. W Retro Lidze, czasy międzywojenne ożywają na murawie. Od strojów graczy po sam styl rozgrywki, wszystko oddaje hołd tamtemu okresowi. Jest to hołd nie tylko dla piłki nożnej, ale również dla całej epoki, która ukształtowała nasze społeczeństwo.

Wielki finał Retro Ligi 2023 zakończył się emocjonująco i przyniósł niesamowite widowisko dla fanów retro futbolu. Mistrzem Polski w tej niezwykłej rywalizacji została drużyna Strzelec Choroszcz Białystok. Jednak droga do tego tytułu była wyjątkowo trudna i emocjonująca.

Rywalizacja była zacięta od samego początku, a do ostatniej kolejki ligowej, trzy drużyny podchodziły z taką samą liczbą punktów. Strzelec Choroszcz Białystok, WKS 42 Pułk Piechoty Białystok oraz TS Victoria Sosnowiec mieli wówczas po 12 punktów na swoim koncie, co zapowiadało niesamowitą walkę do samego końca. Ostatecznie rozstrzygnęła jedna bramka strzelona w ostatnich minutach decydującego meczu Czarni Lwów contra Strzelec Choroszcz Białystok.

Strzelec po raz trzeci z rzędu wywalczył więc tytuł Mistrza Polski. TS Victoria Sosnowiec, mimo ogromnej determinacji, musiała zadowolić się drugim miejscem, tracąc jedną bramkę do triumfatorów. To jednak wciąż ogromny sukces dla tej drużyny.

Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa WKS 42 Pułk Piechoty Białystok, która również dostarczyła fanom wiele emocji i wspaniałych momentów w trakcie rozgrywek.

Wielki finał Retro Ligi 2023 dostarczył kibicom futbolu niezapomnianej rozrywki. Rywalizacja, emocje i niespodzianki sprawiły, że sezon ten zapadnie na długo w pamięci miłośników piłki nożnej. Gratulacje dla Mistrza Polski, drużyny Strzelec Choroszcz Białystok, oraz wszystkich innych drużyn za wspaniałą grę i poziom rywalizacji, który dostarczył nam mnóstwo wrażeń i radości.